Vali’den Sector Tarım’a ziyaret

Vali’den Sector Tarım’a ziyaret

Türkiye’nin en önemli tarım yatırımlarından olan akıllı üretim tesisi Sector Tarım AŞ’yi, Vali Cüneyit Orhan Toprak ziyaret etti.

Türkiye’nin en önemli tarım yatırımlarından olan akıllı üretim tesisi Sector Tarım AŞ’yi, Vali Cüneyit Orhan Toprak ziyaret etti. Sector Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Kunduracı ve Genel Müdür Süleyman Terlemez,  Sector Tarım’ın girişimleri, markanın inovasyonları, yatırım ve sektörel gelişmeler hakkında Vali Cüneyit Orhan Toprak’a bilgi verdi. Tesisin üretim alanında tüm operasyonları inceleyen Toprak, hedefler ve markanın gelecek projeksiyonları hakkında detaylı bilgi alarak, Konya’ya, ülke ekonomisine ve Türk tarımına marka bir tesis kazandırdıkları için Sector Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Kunduracı’ya teşekkür etti.

AVRUPA STANDARTLARINDA ÜRETİM

Özel sektöre, yerli ve milli üretime pozitif yaklaşımları için Vali Cüneyit Orhan Toprak’a teşekkür eden Kunduracı, ziyaretleriyle güç ve moral aldıklarını söyledi.

“Sector Tarım, akıllı üretim tesisinde Avrupa standartlarında üretim gerçekleştiriyor” diyen Kunduracı, şunları söyledi: “Tarım sektöründe 20 yıldır Konya’da hizmet veriyoruz. Geldiğimiz nokta itibariyle dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan ve Türkiye’de tarım sektöründe önemli bir konuma sahip Sector Tarım, yeni kurduğu akıllı üretim tesisinde otomasyona dayalı Avrupa standartlarında üretim yapmaktadır.” Kunduracı, “2002 yılında bitki besleme ilaçlarının satışı ile sektöre giriş yaptık. Türk çiftçisinin ihtiyacı olan tohum ve ilaç grubuna da girmeye başladık. Dünyanın çok önemli ilaç ve tohum firmalarının ilaçlarını Türk çiftçisiyle buluşturmaya başladık ” dedi.

sector--vali-bey-ziyaret-(3).jpg

VALİ TOPRAK: KONYA’YA YAKIŞAN BİR TESİS

Ziraat Fakültesi mezunu 3 gencin kurduğu tesisin geldiği nokta itibariyle dünya markası olmasının ülke için büyük bir değer olduğunu ifade eden Vali Cüneyit Orhan Toprak da şunları söyledi: “Tarım ve sanayi şehri Konya’ya yakışan bir tesis. Yerli ve milli ürün noktasında önemli bir başarı göstererek dünya markası olmak için çalışmaları gurur vericidir. Ar-Ge’ye önem vermeleri, yurtdışında üretim üsleri kurma hedefleri, üretim portföyünü genişletmeleri, Türkiye’nin sektördeki ithalatı azaltması yolundaki çalışmaları, en iyisi olma yolundaki hedefleri Türkiye’nin geleceği açısından son derece önemlidir. Buradaki yatırım şunu göstermiştir ki, Türk özel sektör her zorluğu aşacak güçtedir. Yeter ki milli birlik ve beraberliği elden bırakmayalım. Böyle bir üretim tesisini Türk tarımına, Konya ve ülke ekonomisine kazandırdıkları için kendilerine teşekkür ediyorum. Daha iyi işler başaracaklarına inanıyorum.”                               Ferit Hepokur-Memleket

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.