Vali Özkan'dan Konya'ya çağrı: Kış daha uzun

Vali Özkan'dan Konya'ya çağrı: Kış daha uzun

Konya Valisi Vahdettin Özkan, İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç'tan son durum hakkında bilgiler aldı. Vali Özkan, Konya'ya çağrıda bulunarak vatandaşların hatırlatma dozu aşılarını yaptırmaları tavsiyesinde bulundu.

Konya Valisi Vahdettin Özkan, İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek, pandemi sürecinde il genelinde yürütülen çalışmalar, güncel durum ve bağımlılıkla mücadele toplantısında alınan kararların sahada uygulanması sırasında kullanılacak yol ve yöntemler hakkında detaylı bilgiler aldı.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve hizmet başkanlarıyla bir araya gelen Vali Özkan, artan vaka sayıları, hastane doluluk oranları, aşılama çalışmaları ve acil servis başvuru sayıları ile ilgili sunumları takip ederek istişarelerde bulundu.

Ülkemizde olduğu gibi Konya’da da son günlerde vaka sayılarında dikkat çeken bir artış yaşandığına dikkati çeken Vali Özkan, hastalığın ağır geçmemesi için aşının önemli olduğuna dikkati çekerek Covid-19 aşısını tamamlamamış olan vatandaşlardan en kısa sürede aşılarını yaptırmalarını istedi.

Vali Özkan, sağlık sistemi üzerine düşen yükün taşınabilecek bir seviyede tutulabilmesinin önemli olduğunun altını çizerek Koronavirüs ile mücadele noktasında başarılı ve fedakâr çalışmalar yürüten tüm sağlık personeline teşekkür etti.

Konya’da Covid-19’a yakalanarak hastanede tedavi altına alınan hastaların yüzde 75’inin 60 yaş üzeri ve aşısını tamamlamamış olan vatandaşlardan oluştuğunu da vurgulayan Vali Özkan, kış şartlarında Covid-19 riskinin yükseldiğini belirterek kurallara uyulmasının önemine dikkati çekti. Vali Özkan, İl düzeyinde oluşturulan Bağımlılıkla Mücadele Eylem Planı çerçevesinde önümüzdeki dönemlerde yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgiler alarak toplantıyı sonlandırdı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler