Vali Özkan'dan Konyalılara 15 Temmuz mesajı: Kutlamalara evden eşlik edin! Bayraklarla donanın

Vali Özkan'dan Konyalılara 15 Temmuz mesajı: Kutlamalara evden eşlik edin! Bayraklarla donanın

Konya Valisi Vahdettin Özkan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün salgın nedeniyle bu yıl geniş katılımla kutlanamayacağını belirterek, Konyalılardan coşkuya evlerden eşlik etmelerini ve camlarına ve balkonlarına bayraklarını asmalarını istedi

Konya Valisi Vahdettin Özkan, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü Konya’mızda her yıl çok yoğun katılımla kutluyorduk. Ancak, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl 15 Temmuz programının Mevlana Meydanı’nda gerçekleştiremeyeceğiz” dedi.

Konya Valisi Vahdettin Özkan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedenşyle bir mesaj yayınladı. 15 Temmuz hain FETÖ darbe kalkışması karşısında unutulmaz bir destan yazıldığını hatırlatan Vali Özkan, “Türk milleti, tarih boyunca birçok badireler atlatmış, zorlu mücadelelerde büyük zaferler kazanmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde milletimizin özverisiyle, 15 Temmuz hain FETÖ darbe kalkışması karşısında da unutulmaz bir destan yazılmıştır. Ülkenin en önemli kurumlarına sızmış hain FETÖ’nün, temel hak ve hürriyetlerimizi ortadan kaldırmaya yönelik darbe teşebbüsüne geçit vermeyen aziz milletimiz, Çanakkale ruhuyla, darbecilere geçit verilmeyeceğini, demokrasimizin kazanımlarının ilelebet yaşayacağını, tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir” dedi.

Türkiye’nin bütün terör örgütlerine karşı kararlı mücadelesinin devam edeceğinin altını çizen Vali Özkan şunları söyledi: Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birliğine ve huzuruna yönelik yapılan bu alçakça girişimler hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Devletimiz ve aziz milletimiz, bütün terör örgütlerine karşı mücadelesini artan bir kararlılıkla sürdürecektir.

Şehitlerimiz sebebiyle duyduğumuz derin hüzün ile birlikte milletimizin zaferinden dolayı büyük bir gurur yaşadığımız 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü Konya’mızda her yıl çok yoğun katılımla kutluyorduk. Ancak, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (KOVİD-19) salgını nedeniyle bu yıl 15 Temmuz programının Mevlana Meydanı’nda gerçekleştiremeyeceğiz. 

Tüm Konyalı hemşehrilerimizin büyük bir heyecanla beklediği bu özel günü bu sene kısıtlı katılımla, ancak yine büyük bir coşkuyla ve gururla kutlayacağız. 
Gerçekleştireceğimiz programı Televizyon kanallarından ve sosyal Medya hesaplarından canlı olarak yayınlayarak; hemşehrilerimizin edilen dualara ve yaşanan coşkuya evlerinden eşlik etmesini sağlayacağız.

Bütün hemşerilerimizden isteğimiz; evlerinin camlarına ve balkonlarına bayraklarını asarak 15 Temmuz ruhunu yaşattığımızı, o gün yaşananları asla unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı tüm dünyaya göstermeleridir. 

15 Temmuz gecesi FETÖ'cü hainlere karşı fedakârca ülkesini savunurken canını feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Cesaret timsali gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle tüm Konyalı hemşehrilerimizi saygıyla selamlıyorum.”

 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler