Vakaların hızla arttığı ilkokulda uzaktan eğitim kararı alındı

Vakaların hızla arttığı ilkokulda uzaktan eğitim kararı alındı

Korona virüse enfekte öğrenci, öğretmen ve personel sayısında artış olması üzerine, Avukat Ahmet Ulucan İlköğretim Okulu'nda bulaşı engellemek amacıyla 9 gün eğitime ara verildi. Okulda, eğitimin uzaktan devam edeceği duyuruldu

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde Kovid-19 vakalarının hızla arttığı bir ilkokulda eğitime uzaktan devam edileceği açıklandı.

Kocasinan ilçesinde bulunan Avukat Ahmet Ulucan İlköğretim Okulu'nda korona virüse enfekte öğrenci, öğretmen ve personel sayısında artış olması üzerine, bulaşı engellemek amacıyla 9 gün eğitime ara verildi. Okulda, eğitimin uzaktan devam edeceği bildirildi.

Kocasinan Kaymakamlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlar, şu şekilde bildirildi:

"İlçemiz Avukat Ahmet Ulucan İlköğretim Okulunda COVİD-19 ile enfekte öğrenci, öğretmen ve personel sayısında artış olması üzerine, salgının yayılmasını ve bulaşı engellemek amacıyla bu okulda yüzyüze eğitim ve öğretime 20.03.2021 tarihinden 29.03.2021 tarihine kadar ara verilmesine, bu süre zarfında eğitim öğretimin uzaktan eğitim yoluyla sağlanmasına, Bu süreçte öğrenci, öğretmen ve okul çalışanlarının evden çıkmamalarının sağlanmasına ve bu kararın okul yöneticileri vasıtasıyla tüm velilere duyurulmasına, alınan bu karara uymayan vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282. Maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına oy birliği ile karar verilmiştir."

Vakaların hızla arttığı ilkokulda uzaktan eğitim kararı alındı

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.