Ünlü isimlerden Müzede Selfie Günü'ne yoğun ilgi

Ünlü isimlerden Müzede Selfie Günü'ne yoğun ilgi

Uluslararası Müzede Selfie Günü Etkinliği kapsamında,yazar, Prof. Dr. İskender Pala Türk İslam Eserleri Müzesi'ni ziyaret etti

Uluslararası Müzede Selfie Günü Etkinliği kapsamında,yazar, Prof. Dr. İskender Pala Türk İslam Eserleri Müzesi'ni, oyuncu Ekin Koç Kariye Müzesi'ni, BKM oyuncuları Ezgi Özyürekoğlu, Cihan Talay ve Gürhan Altundaşar İstanbul Arkeoloji Müzesi'ni, Oyuncu ve oyun yönetmeni Seren Fosforoğlu ile küçük kızı Nil Fosforoğlu Galata Mevlevihanesi'ni, oyuncu Asuman Dabak da Hisarlar Müzesi'ni ziyaret etti.

- "Müzede Selfie Günü" için Kültür ve Turizm Bakanlığından ödüllü yarışma

Kültür ve Turizm Bakanlığı da "Müzede Selfie Günü" etkinliği kapsamında Türkiye'deki müzelerin uluslararası alanda tanıtımı ve yediden yetmişe tüm vatandaşların müze bilincini geliştirmek için sosyal medya üzerinden ödüllü bir yarışma düzenledi.

Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça dillerinde duyurusu yapılan yarışma kapsamında bu gece yarısına kadar katılım sağlanabilecek.

Ülkedeki müzelerden, belirlenen etiketlerle Instagram, Twitter ve Facebook üzerinden paylaşılan öz çekimlerden Bakanlıkça seçilen öz çekim sahiplerine ödül verilecek.

Yarışma neticesinde birinci olan Türk katılımcıya MüzeKart, uluslararası katılımcıya ise Türkiye'de bulunacağı tarihte Devlet Opera ve Balesinin etkinliklerinden davetiye armağan edilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler