Ünlü ekonomistten çarpıcı iddia: 2024 kabus yılı olacak

Ünlü ekonomistten çarpıcı iddia: 2024 kabus yılı olacak

Ekonomist Remzi Özdemir, katıldığı televizyon programında 2024 yılında emekliler ve asgari ücretlilere düşük zam beklentisiyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya koydu.

Türkiye'nin önde gelen ekonomistlerinden Remzi Özdemir, TELE 1 ekranlarında katıldığı bir televizyon programında 2024 yılına dair çarpıcı bir öngörüde bulundu.

Özdemir, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) belirlediği hedef enflasyon oranına göre emekli maaşlarına ve asgari ücrete yapılacak zamın, 2024'ü adeta bir kabus yılına çevireceğini ifade etti.

AKP iktidarının Orta Vadeli Program'da öne sürdüğü hedef enflasyon oranı olan 30-34 bandının, zam oranlarının belirlenmesinde referans alınacağını belirten Özdemir, bu durumda emekli maaşları ve asgari ücretlerde yüzde 50'nin altında bir artışın gerçekleşeceğini vurguladı.

Özdemir, "2024, bu milyonlar için kabus yılı olacak. 2001'deki büyük krizden sonra yaşananlarla benzer bir senaryo ile karşı karşıyayız. Yine AKP iktidarı, yine enflasyon hedeflemesi ve yine düşük zam oranları. Bu, büyük bir kabus olacak" şeklinde konuştu.

Ayrıca, Özdemir, AK Parti kanadından gelen "bu yıl 1 kere zam yapılacak" açıklamalarına da dikkat çekerek, 2001 krizinin benzer bir senaryo ile tekrarlanmasının, ekonomik açıdan olumsuz etkileri olabileceğine işaret etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.