Üniversite öğrencileri okulu onardı

Üniversite öğrencileri okulu onardı

Necmettin Erbakan Üniversitesi öğrencileri Ilgın Mecidiye Mahallesi ilkokulunun ihtiyaçlarını giderdi.İş adamları, esnaf ve vatandaşlardan...

 Necmettin Erbakan Üniversitesi öğrencileri Ilgın Mecidiye Mahallesi ilkokulunun ihtiyaçlarını giderdi.

İş adamları, esnaf ve vatandaşlardan toplanan yardımlarla ilkokula masa, sandalye, tahta, boya alan öğrenciler, okul binasının da tadilatını yaptı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Endüstri Mühendisleri Topluluğu Başkanı Kasım Güneş, gazetecilere yaptığı açıklamada, topladıkları yardımlarla köy okullarında tadilat yaptıklarını söyledi.

Mecidiye ilkokulunun daha önce kötü durumda olduğunu anlatan Güneş, "Amacımız sadece boyamak veya fiziki olarak güzelleştirmek değildi. Biz, bilim, sanat ve teknoloji sınıfı açmak için bu yola çıktık. Çocuklara temiz, iyi şartlarda okumalarını sağlamak istedik. Ayrıca çocuklarımıza hediyelerimizle de geldik. Çocukların ufkunu açmak, ülkenin katma değer ekonomisine katkıda bulunacak genç bireyler yetişsin istiyoruz. Bu tür çalışmaları öğrencilerimizle beraber sürekli hale getireceğiz." diye konuştu.

Okul öğretmeni Sebahattin Kineşçi de okul ihtiyaçlarının karşılanmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

 

universite-ogrencileri-okulu-onardi-(1).jpg

Önceki ve Sonraki Haberler