Ufkumuzu gelip geçici olaylara değil  DERİN MAZİMİZLE 31 MART'A ODAKLANMALIYIZ

Ufkumuzu gelip geçici olaylara değil DERİN MAZİMİZLE 31 MART'A ODAKLANMALIYIZ

Cemaat ve STK'ların 31 Mart kararı belli oldu. Yerel seçimlere az bir zaman kala cemaat ve STK'lar arka arkaya açıklamalar yaparak 31 Mart'ta Cumhur İttifakı'nın desteklenmesi gerektiğini ifade ettiler.

Ribat Eğitim Vakfı Onursal Başkanı Abdullah Büyük, Mazimizle halimizi 31 Mart terazisinde tartıp oyumuzu kullanalım derken, Mehmet Talu Hoca ve İstişare Heyeti ile İskenderpaşa Cemaati 31 Mart'ta Cumhur İttifakı'nı destekleyeceklerini açıkladılar. Mazlumder Şube Başkanı Argun da 31 Mart sadece Türkiye'nin seçimi değil, ümmetin seçimdir ifadelerini kullandı.

abdullah-buyuk.jpg

Ribat Eğitim Vakfı Onursal Başkanı Abdullah Büyük 31 Mart'ın Türkiye ve aynı zamanda dünya mazlumları için önemini değerlendirdi. Biz ne ara ekonomiyi birinci sıraya koyduk hatırlatması yapan Abdullah Büyük, , ufkumuzu basit, gelip geçici olaylara değil, derin mazimizle, halimizi 31 Mart terazisinde tartıp" oyumuzu kullanalım diye konuştu.

31 MART DÜNYA MAZLUMLARI İÇİN DE ÖNEMLİ

Dünya mazlumlarının yanında sadece Türkiye'nin yer aldığını ve mazlumların da tek dostunun Türkiye olduğunu vurgulayan Abdullah Büyük Hoca, "Bir ay önce Bosna-Hersek’e gitmiştik. Onurlu, şahsiyetli merhum Aliya İzzet Begoviç’i ziyaretten sonra bir sözü çok dikkatimizi çekti. O sözü sizlerle paylaşmak istiyorum. Şöyle diyordu: “Boğazlandık, kadın ve çocuklarımız öldürüldü. Camilerimiz yakıldı. Ama biz kadın ve çocukları öldürmeyeceğiz, kiliseleri yakmayacağız. Çünkü saygı duyduğumuz Kitap’ta öyle yazmaktadır. İslam iyi ama biz, en iyiler değiliz. Düşmanlarımız burada, dostlarımız nerede?” Merhumun bu sualinin cevabı sadece Türkiyeli Müslümanlar ve Türkiye olmuştur. Şimdi, ufkumuzu basit, gelip geçici olaylara değil, derin mazimizle, halimizi 31 Mart terazisinde tartıp, kaç kilo olduğumuzu hesap edelim. Müslümanlar olarak ödeyeceğimiz bedelleri hatırlatarak sorumluluğumuzu ve vazifelerimizi sıcak gündeme taşıyacak olursak, şu gerçeklerle buluşmuş ve tanışmış oluruz: Dinimizi elde etmenin bedelini ödedik değil mi? Dinimizi yaşamanın bedelini ülke Müslümanları olarak ödeyebildik mi? Dinimizi korumanın bedelini ödeyebildik mi? Dinimizi yaymanın bedelini ödeyebildik mi?" sorularını yöneltti.

BASKI GÜNLERİNİ NE ÇABUK UNUTTUK?

Kur'an'ın yasaklandığı günlere de atıfta bulunan Ribat Eğitim Vakfı Onursal Başkanı Abdullah Büyük, "Sıcak gündemlerimiz bu konulardır. Ama Müslüman kardeşim birinci sıraya ekonomiyi koyar, Rabbimizin hayat tarzı olarak bize lütfettiği dini hayatı ötelerse, akıbetimizin ne olacağını bilmek o kadar zor değildir. Şu gerçeği hiçbir Müslüman inkâr edemez, ederse nankörlük etmiş olur. “ Daraltılmış kulluğumuzdan, genişletilmiş kulluğumuza geçiş yaptık mı, yapmadık mı? Peki, bir zamanlar genişletilmiş kulluğumuzun gereği olan vazifelerimizi yaptığımızda, polisten sille tokat dayak yedik mi? Cebimizdeki misvakları bize göstererek; bu odun parçası ile hangimizin gözünü oyacaktın lan?” tavırlarını ne tez unuttuk. Daraltılmış kulluk döneminde etrafımızda 10-15 genç vardı. Genişletilmiş kulluk dönemimizde o sayıyı 100’lere, iki yüzlere çıkarttık mı?" cümleleriyle "31 Mart sorumluluğumuzu bir daha gözden geçirmek, erdemli bir tavır olsa gerek" dedi.

 

Mahmut Ustaosmanoğlu'nun talebelerinden Mehmet Talu Hoca ve İstişare Heyeti de yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nı destekleyeceklerini açıkladı.

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yalnız bırakmama zamanı olduğunu vurgulayan Talu Hoca, 100 yıl önce Osmanlı'ya ve Sultan Abdülhamid'e yapılanların bugün Erdoğan'a yapılmaya çalışıldığının altını çizerek şu ifadeleri kullandı:

"ABDÜLHAMİD GİTTİ, OSMANLI YIKILDI, DARMADAĞIN OLMADIK MI?"

"Peki, Osmanlı yıkıldı, Ülkemiz ve İslâm âlemi ne oldu? Cennet mekân Sultan Abdülhamid gitti de ne oldu? İmamesi kopmuş bir tespih taneleri gibi darmadağın olmadık mı? İbret alalım ibrettttt.. Tarih tekerrür etmesin."

Mesele: “VATAN, MİLLET, DİN VE DEVLET” olduğunda: Şu veya bu gerekçelerle, haklı veya haksız, yerli veya yersiz bir takım mülahazaları bir tarafa bırakarak, oyumuzu, bu yerel seçimlerde Cumhur ittifakına, AK Partiye vermemiz gerektiği inancındayız.

mehmet_talu_hocadan_yerel_secim_1553714413_7381.jpg

"OY KULLANMAYACAĞIZ" DEMEK, KARŞI TARAFA OY VERMEK DEMEKTİR

AK Parti’ye gönül vermiş mütedeyyin kitlelerin hassasiyetlerini rencide eden, bu yüzden de o kitleleri AK Parti’yle ilişkilerini yeniden düşünme noktasına getiren bir kısım icraatlar, söylemler, ihmaller sebebiyle, bazı kimseler: “Oy kullanmayacağız” Diyorlar. Bu, kesinlikle doğru değildir. Çünkü bu: Karşı tarafa oy vermek, demektir.

iskenderpasa.jpg

EVET İLE DESTEKLİYORUZ

İskenderpaşa Cemaati lideri Muharrem Nureddin Coşan da yayınladığı mesajla Cumhur İttifakı’nı destekleyeceklerini açıkladı. İskenderpaşa Cemaati lideri Muharrem Nureddin Coşan’ın imzasıyla yapılan açıklamada, “Barış ve selamet elçisi İnancımız her daim baki ve payidar olacaktır.” ifadesi kullanıldı. 'Cumhurun müttefiki Aziz Başkanım' diye başlayan açıklamada, "Bizi bize, bizi nefsimize, kardeşi kardeşe, Kürt’ü Kürt'e, Arap'ı Arap’a, Alevi'yi Sünni'ye, Türk’ü Türk’e, Agop’u Abdullah’a, milleti de zillete düşüren kahrolmuştur. Ayrıştıran, bölen, ötekileştiren, itibarsızlaştıran, tefrika sokan, şeytan güdümlü, tek dişli canavar kahrolmuştur. Barış ve selamet elçisi İnancımız her daim baki ve payidar olacaktır. Bu bağlamda, biz de ( EVET ) ile sizi destekliyoruz." ifadeleri yer aldı.

dervis-argun-001.jpg

31 MART SADECE TÜRKİYE'NİN SEÇİMİ DEĞİLDİR

31 Mart sadece Türkiye'nin seçimi değil, ümmetin seçimdir  uyarısı yapan MAZLUMDER Şube Başkanı Derviş Argun, "Öncelikle seçim sonuçlarının tüm milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. 31 Mart yerel seçimleri de dahil olmak üzere artık Türkiye'nin hiç bir seçimi sadece Türkiye'nin seçimi değildir. Koskoca bir ümmetin ve coğrafyanın seçimi haline gelmiştir. Bugün batının gözü hasetle, doğunun gözü de hasretle bu seçimlerdedir. Seçim sonuçları hem doğuyu hem batıyı ilgilendiren coğrafyamızda başka bir ülke yoktur. Bu sebeple çok ama çok önemli bir seçimin arifesindeyiz. Temennimiz o ki, seçim sonuçları bugüne kadar kazanılmış hakların kaybedilmesine sebep olacak bir sürecin başlangıcı olmasın. Aynı şekilde bu seçimler insan hakları konusunda daha hassas bir Türkiye'ye yol almamıza ve kazanımların güçlenerek devam edeceği bir vasata vesile olsun." dedi.

Servet R. Çolak-Memleket

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.