Ücretsiz gençlik kampları başvuruları başladı

Ücretsiz gençlik kampları başvuruları başladı

KIRIKKALE (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü, 2017 yılı ücretsiz gençlik kampları başvurularının başladığını bildirdi.Ünlü,...

KIRIKKALE (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü, 2017 yılı ücretsiz gençlik kampları başvurularının başladığını bildirdi.

Ünlü, yaptığı yazılı açıklamada, gençlerin çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşayacakları kamplar için başvuru tarihlerinin, birinci dönem için 1-25 Mayıs, ikinci dönemde ise 25 Mayıs ile 10 Temmuz olarak belirlendiğini belirtti.

10 Haziran ile 16 Eylül arasında yapılacak kamplardan Kırıkkale'deki 270 gencin yararlanmasının hedeflendiğini aktaran Ünlü, açıklamasına şöyle devam etti:

"Katılımın tamamen ücretsiz olduğu 36 gençlik kampına katılacakların ulaşım dahil bütün ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacaktır. Katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları ve kamplarda geçirdikleri günler için ayrıca seyahat ve sağlık sigortası yaptırılmaktadır. 7 günlük dönemler halinde ve kız ile erkek gruplarının ayrı ayrı katılacakları kamplara, başvurular online olarak internet üzerinden yapılacaktır. Gençler, yaş şartının uygun olması koşulu ile mavi (deniz) ve yeşil (doğa) kamplara sadece birer kez katılabilecek."

Ünlü, şehit ve gazi yakınlarının (kardeş veya çocuk) başvurması halinde kampa katılımlarının doğrudan gerçekleştirileceğini vurguladı.

2016-2017 eğitim ve öğretim döneminde takdir belgesi alanlara, gençlik merkezi üyelerine, kamplara katılmak amacıyla iki yıl başvurduğu halde kampa gitmeye hak kazanamayanlara, yaşadığı şehrin köy ve kırsalında ikamet edenlere, kamp atamalarında öncelik tanınacağını belirten Ünlü, şunları kaydetti:

"Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Gençlik kamplarına katılmaya hak kazananların listesi başvuruların bitiş tarihinden sonra yayınlanacak. Listede isimleri bulunanların, kesin kayıt yaptırmak için başvuru belgesini gitmeye hak kazandığı kamp döneminin başlama tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar Kırıkkale Gençlik Merkezine şahsen gelerek onaylatması gerekecektir. 12-13 yaş grubu kızlar mavi kamplara, 14-22 yaş grubu kızlar yeşil kamplara, 12-15 yaş grubu erkekler mavi kamplara, 16-22 yaş grubu erkekler ise yeşil kamplara başvuru yapabilir. 12 yaşından küçük ve 22 yaşından büyük gençlerin kayıt olamadıkları yaz kampına başvuruda eksik ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları kabul edilmeyecek."

AA

Kaynak:Haber Kaynağı