TYB Konya Şubesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortak projeler yürütüyor

TYB Konya Şubesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortak projeler yürütüyor

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yeni dönemde çeşitli kültürel faaliyetlerde işbirliği yaparak ortak projeler gerçekleştirecekler.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, TYB Konya Şubesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Yazarlar Birliğinin Konya’da çok önemli kültürel faaliyetler düzenlediğinin altını çizen Büyük, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen faaliyetler hakkında da bilgi verdi. Konya İnsan Mektebi Projesi kapsamında yapılan faaliyetlere özel bir başlık açarak bu proje ile şehrimize bir hareketlilik geldiğini söyledi.

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Türkiye Yazarlar Birliğinin 26 yıldır Konya’da çok önemli faaliyetler gerçekleştirdiğini belirtti. Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü gibi büyük ve eğitimin lokomotifi konumunda olan bir teşkilatla ortak projeler üreterek gençlerimizin yetişmesine katkı sunacaklarını ifade etti.

ortak-projeler-1.jpg

YAZARLAR TAŞRADAKİ ÖĞRENCİLERLE DE BULUŞACAK

29 Şubat 2020’de başlayan 1. Yazarlık Atölyesi’nin yanı sıra 09 Mart 2020 tarihinde “Kutadgu Bilig Okumaları”nın da başlayacağını söyleyen Köseoğlu, ayrıca yapılacak bir planlama ile özellikle taşradaki okullara yazarlarımızın yönlendirilmesi, öğrencilerle yazarların buluşturulması ve kitap okuma kültürünün yaygınlaştırılması projesini de gerçekleştireceklerini ifade etti.

Yapılan ziyaret sırasında TYB Konya Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Kaynak:Memleket

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.