Türmak’ta YKS başarısı

Türmak’ta YKS başarısı

Bireysel derece ve başarılarının yanı sıra kitlesel başarısıyla da dikkat çeken Özel Türmak Okulları eğitim alanındaki 25 yıllık varlığını LGS başarısının ardından YKS başarısıyla da taçlandırdı

 

Bireysel derece ve başarılarının yanı sıra kitlesel başarısıyla da dikkat çeken Özel Türmak Okulları eğitim alanındaki 25 yıllık varlığını LGS başarısının ardından YKS başarısıyla da taçlandırdı. Konuyla ilgili olarak Özel Türmak Okulları Genel Müdürü İlhan Yılmaz şunları ifade etti; “ Zorlu bir sınav maratonun ardından ,ÖSYM tarafından YKS 2019 ‘in  açıklanmasıyla rehber öğretmenimizin gözetiminde öğrencilerimizin aldıkları puan türüne göre tercihlerini gerçekleştirdik. Yapılan tercihlerin doğru tercih olması yönünde kurumumuz bünyesinde görev alan rehber öğretmenimiz gerekli desteği sağladı .Tercih sonuçlarına göre; 11 Tıp Fakültesi, 13 Mühendislik Fakültesi, 3 Hukuk Fakültesi, 6 Sağlık Bilimleri,5 Fen Edebiyat Fakültesi,2 Eğitim Fakültesi, 1 İktisat İşletme, 6 öğrencimiz ise diğer fakültelere yerleştiler. Özel Türmak Okullarının üstlendiği misyonu başarıyla yerine getirdiklerini ifade eden YILMAZ; “Okulumuzda her seviyeden öğrencinin maksimum başarıya ulaşacağı bir hazırlık sistemi bulunmaktadır. Öğrencilerimiz için uygulamakta olduğumuz sınav hazırlık sistemiyle  elde ettiğimiz başarılar tesadüf değildir. Öğrencilerimizin Türkiye’nin en iyi üniversitelerine girme hakkı kazanması sadece bizler için değil, ülkemiz için de eğitim alanında büyük bir başarıdır. Öğrencilerimizin aldıkları nitelikli eğitimle üniversiteler de de yeni başarılara imza atacak ve hangi mesleğin mensubu olursa olsun ülkesini, milletini seven bireyler olarak ülkemizin kalkınmasına destek vereceklerdir. Öğrencilerimizin başarısında emeği geçen başta anne ve babalarına, okulumuz öğretmenlerine ve idarecilerimize teşekkür ederim.” diyerek sözlerine son verdi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.