TÜRKKEP’ten Konya Sanayi Odası Üyelerine Seminer

TÜRKKEP’ten Konya Sanayi Odası Üyelerine Seminer

Türkiye’nin ilham veren bilişim şirketleri sıralamasında birinci olan TÜRKKEP Konya Sanayi Odası üyelerine e-Dönüşüm’ü anlattı.

TÜRKKEP Genel Müdür Yardımcısı Kürşat Güney’in katıldığı seminerde KSO üyeleri ve Konya’da faaliyet gösteren şirketlerin temsilcileri katıldı.

KEP (Kayıtlı Elektronik Posta), e-Defter, e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e- İmza ve e-Saklama gibi hizmetler ile şirketlerin e-Dönüşüm’ünü sağlayan Türkiye’nin ilk özel kurumu TÜRKKEP, Konya Sanayi Odası ile birlikte 21 Şubat 2019 Perşembe günü Konya Sanayi Odası Seminer Odası’nda düzenlenen seminerde e-Dönüşüm’ü anlattı. Seminere katılan TÜRKKEP Genel Müdür Yardımcısı Kürşat Güney, Kayıtlı Elektronik Posta Kullanım Alanları, Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi (UETS), e-Fatura / e-Arşiv faturanın kullanımına ilişkin bilgiler, e-Defter zorunlulukları ve kullanımı, e-Saklama zorunluluğu, KEP İK sistemleri, e-İrsaliye, e-Serbest Meslek Makbuzu, e-Müstahsil Makbuzu, KEP Mutabakat,  KEPPORT İhracatçılar Birliği çalışma sistemi ve KEP entegrasyonu konuları hakkında bilgi verdi.

turkkep’ten-konya-sanayi--(2).jpg

TÜRKKEP KEP, UETS İLE ENTEGRE OLAN TEK KEP SİSTEMİ

Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi (UETS) ile tebligat işlemleri, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren elektronik yolla yapılmaya başlandı. İsteğe bağlı olarak vatandaşların da katılabileceği sistemdeki adrese ulaştırılan tebligat, alıcı tarafından açılmamış olsa dahi beşinci günün sonunda tebliğ edilmiş sayılıyor. TÜRKKEP KEP, UETS ile entegre olan tek KEP sistemi olarak öne çıkıyor. Klasik yöntemlerden kurtularak elektronik ortamda, basit bir işlem ile TÜRKKEP KEP hesabından UETS hesabı görülebiliyor ve buradan cevaplar hızlıca oluşturabiliyor.

TÜRKKEP HAKKINDA

2008 yılında kurulan TÜRKKEP, Kayıtlı Elektronik Posta (KEP)  Hizmet Sağlayıcısı olarak, 25 Şubat 2013 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), E-Fatura Hizmet Sağlayıcısı (Özel Entegratör) ve E-Fatura Saklamacı Kuruluş olarak da, 27 Eylül 2013 tarihinde Gelir İdaresi Başkanlığı’nca (GİB) yetkilendirildi. KEP, e-Tebligat, e-Fatura, e-Arşiv ve e-Saklama gibi hizmetler ile şirketlerin dijitalleşmesini sağlayan Türkiye’nin ilk özel kurumu olan TÜRKKEP,  yaygın satış ağı ve 190’ın üzerindeki bayisi ile tüm bu hizmetlerin aynı noktadan alınabildiği tek hizmet sağlayıcısı kurum olma özelliği taşıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.