Türkiye’nin Yapay Zekâ Temalı ilk bahar şenliği 'KaratayVerse' Konya'da başlıyor!

Türkiye’nin Yapay Zekâ Temalı ilk bahar şenliği 'KaratayVerse' Konya'da başlıyor!

Konya'da düzenlenen ve Türkiye’nin yapay zekâ temalı ilk bahar şenliği olma özelliğini taşıyan 'KaratayVerse Bahar Şenliği ve Yapay Zekâ Festivali' yarın KTO Karatay Üniversitesi merkez kampüsünde başlıyor. Şenlik 29 Mayıs'ta sona erecek

Türkiye’nin yapay zekâ temalı ilk bahar şenliği “KaratayVerse Bahar Şenliği ve Yapay Zekâ Festivali” 26-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi merkez kampüsünde başlıyor.

TÜRKİYE’DE BİR ÜNİVERSİTENİN EV SAHİPLİĞİNDEKİ İLK YAPAY ZEKÂ FESTİVALİ

KTO Karatay Üniversitesi tarafından düzenlenen ve Karatay Belediyesi, Trendyol, Deha Grup ve Konya Çimento’nun destekleriyle organize edilen “KaratayVerse Bahar Şenliği ve Yapay Zekâ Festivali” dijital teknolojilerin tüm yönleriyle anlatılacağı ve farklı platformlarda deneyimleneceği yapay zekâ, NFT, Metaverse, Blockchain temalı Türkiye'nin ilk üniversite bahar şenliği olma özelliğini taşıyor.

Küresel rekabetin birkaç on yıl öncesine göre bambaşka boyutlara büründüğü 2022 dünyasında yapay zekâ, NFT, METAVERSE, BLOCKCHAIN gibi kavramlar hızla tüm insanlığın gündemi hâline geliyor. Bu doğrultuda KTO Karatay Üniversitesi; mekânın dijital ortamda karşılık bulduğu, öğrenmenin sadece insanlara mahsus bir süreç olmaktan çıktığı bir zamanda geleceği şekillendirecek eğilimleri Konya ve ülkemiz yararına anlatmak istiyor.

YAPAY ZEKÂYI İLK KEZ DENEYİMLEYECEK BİNLERCE ÖĞRENCİ BEKLENİYOR!!!

26-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan organizasyona KTO Karataylıların, Konya ve çevre illerdeki lise öğrencilerinin yoğun katılımı öngörülüyor. Merkez Kampüs C Blok içerisinde yer alan “Yapay Zekâ” dijital gösteriminin oldukça ilgi çekmesi bekleniyor. Festivalde mühendislik, e-ticaret, hukuk, sanat, sigortacılık, üretim ve benzeri alanlarda yapay zekâ uygulamalarını dinleme fırsatı bulacak öğrenciler, yine KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KARSEM) tarafından düzenlenen Akıl ve Zekâ Oyunları, Robotik Süreç Otomasyonu, E-Ticaret ile Mağaza Kurma gibi başlıklarda düzenlenecek eğitimlerden de ücretsiz olarak faydalanabilecekler.

FARKLI ALANLARDA SİMÜLASYON DENEYİMİ

KaratayVerse Bahar Şenliği ve Yapay Zekâ Festivali’nde ayrıca ziyaretçiler, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Mobil Deprem Simülasyon Merkezi’nde afetlerdeki doğru davranış şekillerini deneyimleyebilecek, emniyet kemeri takmanın önemini ise Konya Emniyet Müdürlüğü simülasyon aracında test edebilecekler.

E-SPOR TURNUVALARI, SPORTİF ETKİNLİKLER VE MÜZİK

KTO Karatay Üniversitesi, dört gün sürecek organizasyonda yapay zekâ teknolojisinin deneyimlenmesinin yanı sıra, birbirinden eğlenceli etkinliklerle keyifli bir bahar şenliğine ev sahipliği yapacak. Söyleşi, atölye çalışmaları, yarışmalar, spor ve e-spor turnuvaları ile Türkiye’nin en farklı bahar şenliği yaşanacak.

Karatay Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi de festival boyunca ziyaretçilere 14 farklı oyun hizmeti sunarak, ziyaretçilerin eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak.

Festival, 29 Mayıs Pazar günü EYPIO konseri ile sona erecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler