Türkiye'nin ilk Yayıncılık Yaz Okulu Konya’da! İşte başvuru ve tüm detaylar

Türkiye'nin ilk Yayıncılık Yaz Okulu Konya’da! İşte başvuru ve tüm detaylar

Konya'da Kültür ve Turizm Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından Sosyal İnovasyon Ajansı yürütücülüğünde Türkiye'nin ilk 'Yayıncılık Yaz Okulu' gerçekleştirilecek.İşte başvuru ve tüm detaylar

Konya yine bir ile hazırlanıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından Sosyal İnovasyon Ajansı yürütücülüğünde 22-28 Ağustos 2022 tarihlerinde Konya’da gerçekleşecek olan 'Yayıncılık Yaz Okulu'na başvurular başladı.

8 Ağustos’ta başvuruları sona erecek olan yaz okuluna Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu (YAYFED), Türkiye Yayıncılar Birliği, Basın Yayın Birliği, Yayıncılar Telif Hakları ve Lisanslama Meslek Birliği (YAYBİR) de destek veriyor.

TÜRKİYE YAYINCILIK DÜNYANIN EN BÜYÜK YAYINCILIK PAZARLARINDAN BİRİ

Konya ve çevresi başta olmak üzere ülkemizin dört bir yanından mesleki hayatlarına yayıncılık sektöründe devam etmek isteyen gençlerin katılacağı yaz okuluyla, yayıncılık alanının ve bu alandaki mesleklerin gençlerimizin kariyer planlamalarının bir parçası hâline getirilmesi amaçlanıyor.

Hâlihazırda dünyanın en büyük yayıncılık pazarlarından biri olan Türkiye yayıncılık sektörü, on binlerce vatandaşımıza istihdam sağlamaktadır.

HEDEF NİTELİKLİ İNSAN KAYNAĞI YETİŞTİRMEK

Yayıncılık Yaz Okulu ile bir yandan yayıncılık sektörü ve sektörle ilgili temel kavram ve işleyişin gençlerimizin zihninde yer edinmesi bir yandan da yaratıcı endüstrilerin en önemli dallarından biri olan yayıncılık alanına yeni ve nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesine katkıda bulunulması hedeflenmektedir.

Yayıncılık Yaz Okulu’nda, başvuru sonucunda seçilecek 24 kişiye, yerli ve yabancı alan uzmanları tarafından yayıncılık sektörüne ilişkin temel kavramlar ve süreçlere ilişkin eğitimler verilecek.

MASRAFLAR YAYINCILIK YAZ OKULUNDAN

Katılımcıların ulaşım, konaklama ve iaşeleri, Yayıncılık Yaz Okulu organizasyonu tarafından karşılanacak.

HANGİ DERSLER VERİLECEK?

7 gün sürecek yaz okulu kapsamında şu ana başlıklarda dersler verilecek; ‘Yayıncılıkta Temel Kavramlar’, ‘Yayıncılık Sektörüne İlişkin Yasal Düzenlemeler, Uygulamalar ve Süreçler’, ‘Editörlük ve Editoryal Süreç’, ‘Dağıtım, Pazarlama ve Satış’, ‘Yurtdışı Tanıtım, Telif Ticareti, Destekler ve Teşvikler’, ‘Üniversite Yayıncılığı’.

YAYINCILIK YAZ OKULU KATILIM ŞARTLARI NELER?

Yaz okuluna başvuru şartları ise şu şekilde; 35 yaşını geçmemiş olmak, herhangi bir lisans programında son sınıf öğrencisi olmak veya mezun olmuş olmak ya da yayıncılık alanında faaliyet gösteren bir kurum ya da kuruluşta 3 yıldan daha az bir süredir görev yapıyor olmak.

YAYINCILIK YAZ OKULU BAŞVURU

Yayıncılık Yaz Okulu’na başvurmak isteyenler, ‘www.sosyalinovasyonajansi.com/yayincilikyazokulu’ adresini ziyaret edebilirler.

1.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler