Türkiye Koç Spor Fest İstanbul şampiyonları belli oldu

Türkiye Koç Spor Fest İstanbul şampiyonları belli oldu

Basketbol ve voleybol branşlarında gerçekleştirilen 1. Lig müsabakalarında, voleybolda kadınlarda Arel Üniversitesi, erkeklerde İstanbul Üniversitesi birinci olurken basketbolda ise Haliç Üniversitesi şampiyonluğu elde etti

İSTANBUL (AA) - Koç Holding'in düzenlediği gençlik festivali Koç Spor Fest'in ilk durağı Yıldız Teknik Üniversitesi oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları'nda basketbol ve voleybol branşlarında gerçekleştirilen 1. Lig müsabakalarında voleybolda kadınlarda Arel Üniversitesi, erkeklerde İstanbul Üniversitesi birinci olurken, basketbolda ise Haliç Üniversitesi şampiyon oldu.

Koç Holding’in 2006 yılından bu yana üniversite gençliğini spor, teknoloji, müzik, eğlence ve rekabetle buluşturduğu Koç Spor Fest’in 2016 şampiyonlarını belirleyecek final turunun ilki Yıldız Teknik Üniversitesinde tamamlandı.

Voleybol branşında kadınlar ve erkekler kategorilerinde gerçekleştirilen yarı final müsabakalarında İstanbul Arel Üniversitesi yarı finalde Kadir Has Üniversites’ni, finalde ise İstanbul Ticaret Üniversitesini mağlup ederek set vermeden şampiyonluğa uzandı. Müsabakalarda İstanbul Ticaret Üniversitesi ikinci, Özyeğin Üniversitesi ise üçüncü sırada yer aldı. Erkeklerde ise İstanbul Üniversitesi birinci olurken, Koç Üniversitesi ikinci, Yeditepe Üniversitesi üçüncü, Sabancı Üniversitesi ise dördüncü sırada müsabakaları tamamladı.

Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları'nın İstanbul ayağında basketbol müsabakalarında ise erkekler kategorisinde Haliç Üniversitesi birincilik ipini göğüslerken; İstanbul Teknik Üniversitesi ikinci, Özyeğin Üniversitesi üçüncü, Yıldız Teknik Üniversitesi ise dördüncü oldu. Müsabakalar sonrasında ilk sırada yer alan takımlar Türkiye şampiyonalarında İstanbul’u temsil etme hakkını elde etti. İstanbul ayağındaki bir diğer branş olan futbol müsabakaları 22-27 Nisan tarihleri arasında oynanacak.

Verilen bilgiye göre; 18-19 Nisan'da İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesinde Basketbol, Futbol, Voleybol 1. Lig 4’lü Finaller Müsabakaları, 21-22 Nisan'da Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde Judo Türkiye Şampiyonası, 25-26 Nisan'da Samsun 19 Mayıs Üniversitesinde Basketbol, Frizbi 1. Lig Müsabakaları ve Futbol Tenisi Türkiye Şampiyonası, 28-29 Nisan'da Ankara Üniversitesinde Spor Tırmanışı Türkiye Şampiyonası, 2-3 Mayıs'da Mersin Üniversitesinde Salon Futbolu ve Oryantiring Türkiye Şampiyonası, 5-6 Mayıs'da Afyon Kocatepe Üniversitesi: Voleybol 1. Lig Müsabakaları ve Eskrim Türkiye Şampiyonası, 10-11-12 Mayıs'da ise Antalya Akdeniz Üniversitesinde Futbol, Voleybol, Basketbol, Hentbol Süper Lig Müsabakaları ve Atletizm, Jimnastik, Yüzme, Triatlon, Okçuluk, Bisiklet Türkiye Şampiyonaları gerçekleştirilecek.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı