"Türkiye Avrupa ülkeleriyle rekabet ediyor"

"Türkiye Avrupa ülkeleriyle rekabet ediyor"

Discovery Travel & Peacock Travel Satış ve Pazarlama Direktörü Michael Juul: - "Türkiye, İtalya ve Portekiz’in yanı sıra genel olarak Avrupa ülkeleriyle rekabet ediyor"- "Türkiye’de lüks turizmin iki başkenti var. Biri Fransa’nın ünlü turistik merkezi Sai

KOPENHAG (AA) - Danimarka'nın en önemli turizm şirketlerinden Discovery Travel & Peacock Travel Satış ve Pazarlama Direktörü Michael Juul, Türkiye'nin, İtalya ve Portekiz’in yanı sıra genel olarak Avrupa ülkeleriyle rekabet ettiğini söyledi.

Danimarka’da iki gün süren ve dün biten "Kaliteli Seyahat için Turizm Fuarı"na katılan şirketin Direktörü Juul, AA muhabirine Türkiye’nin turizm sektörünü değerlendirdi.

Juul, Türkiye’nin turizm alanında yeniden yükselen bir değer olduğunu belirtti.

Türkiye'nin turizmde çok fazla seçenek sunduğunu dile getiren Juul, Türkiye'nin Avrupa'ya coğrafi olarak yakınlığıyla kısa zamanda ulaşılabilirliğinden dolayı hafta sonu tatilleri için bile ideal konumda bulunduğunu kaydetti.

Juul, "Çok sayıda müşterimiz hafta sonu tatilini Portekiz yerine İstanbul’da geçirmek istiyor. Türkiye, İtalya ve Portekiz’in yanı sıra genelde Avrupa ülkeleriyle ile rekabet ediyor." dedi.

10 yıl öncesine göre turizm sektöründe Türkiye'de heyecan verici işler yapıldığını kaydeden Juul, "Türkiye’de lüks turizmin iki başkenti var. Biri Fransa’nın ünlü turistik merkezi Saint Tropez’i aratmayan Bodrum, diğeri ise İstanbul.” diye konuştu.

Juul, Türk Hava Yollarının (THY) gelecek yıldan itibaren Danimarka’dan yapılacak sefer sayısını arttırmasının müşterilerinin ağırlıkla gittiği Bodrum için daha az bekleme süresi anlamına geleceğini dile getirdi.

- "İstanbul ve Karadeniz öne çıkarılmalı"

Fuarın Organizatörü Christian Adamsen da Türkiye’yi ziyaret eden Danimarkalıların genellikle Antalya’da deniz ve kum tatilini tercih ettiklerini kaydetti.

Adamsen, "Oysa İstanbul harika bir şehir ve çok fazla seçenek sunuyor. Bunun yanında Karadeniz, özellikle Trabzon, Danimarkalılar tarafından hiç tanınmamasına rağmen Türkiye’de çok güzel maceralar yaşayabileceğiniz bir yer. Yani Türkiye, tanınmayan Türkiye’yi tanıtmalı." ifadelerini kullandı.

Adamsen, Türkiye'nin, Danimarkalılar tarafından çok da fazla tanınmayan destinasyonları ön plana çıkarması gerektiği tavsiyesinde bulundu.


AA

Kaynak:Haber Kaynağı