Türk -İş Başkanı Atalay'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşme çıkışı 'asgari ücret' açıklaması!

Türk -İş Başkanı Atalay'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşme çıkışı 'asgari ücret' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin ardından asgari ücretle ilgili açıklama yapan Türk-İş Genel Başkanı Atalay, "Güzel müspet bir görüşme oldu Cumhurbaşkanı 'ben her şeyin farkındayım' dedi. Bizim elimizdeki rakamlar onların elinde de var" dedi

Türk -İş Başkanı Ergün Atalay, "Asgari ücretlinin alım gücünün düştüğünü, emeklinin durumunun ortada olduğunu, kamuoyunun bildiklerini, sizin bildiklerinizi anlatma imkanı buldum, Cumhurbaşkanımız, 'Bunlarla ilgili çalışma yapıyoruz, arkadaşlarımız çalışma yapıyor önümüzdeki günlerde size ve kamuoyuna da bilgi vereceğiz, sizi çağırır konuşuruz' dediler" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ı AK Parti Genel Merkezi'nde kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdiği yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Türk-İş Genel Başkanı Atalay, görüşmenin içeriğini anlattı.

"ASGARİ ÜCRET, EMEKLİLERİN DURUMU, EYT, GEÇİCİ İŞÇİLER VE TAŞERONLA İLGİLİ HER KONUYA A'DAN Z'YE KONUŞMA İMKANI BULDUK"

Ergün Atalay, "Cumhurbaşkanımızdan iki gün önce randevu istedik. Çalışma hayatındaki sorunlarla ilgili. Bugün kendisi ile konuşma imkanı bulduk. Gündemde ne var gündemde asgari ücret var, emeklilerin durumu, var EYT var ne varsa geçici işçiler, taşeronla ilgili her konuya A'dan Z'ye konuşma imkanı bulduk. Sayın Cumhurbaşkanımız Çalışma Bakanı ve taraflarla çalışma yapılacağını, onunla ilgili önümüzdeki günlerde bize bir haber vereceğini ifade ettiler. Hangi noktaya geldik diye bir rakam konuşmadık. Asgari ücretlinin alım gücünün düştüğünü, emeklinin durumunun ortada olduğunu, kamuoyunun bildiklerini, sizin bildiklerinizi anlatma imkanı buldum. Cumhurbaşkanımız, 'Bunlarla ilgili çalışma yapıyoruz, arkadaşlarımız çalışma yapıyor önümüzdeki günlerde size ve kamuoyuna da bilgi vereceğiz, sizi çağırır konuşuruz' dediler" dedi.

"BİR RAKAM YOK ORTADA AMA ASGARİ ÜCRETİN OCAK AYI İLE ŞU AN ALIM GÜCÜNÜ KONUŞTUK"
Görüşmede bir rakam konuşulmadığını kaydeden Atalay, "Bir rakam yok ortada ama asgari ücretin Ocak ayı ile şu an alım gücünü konuştuk. Gündemdeki ne sorunlar varsa A'dan Z'ye konuşma imkanı bulduk bizi dinledi anlatmamız gerekenleri noksansız anlattık. Benim, 4 aydır söylediğim bir iş var. Asgari ücreti her ayın 4'ünde enflasyon açıklanıyor aralığı ocağı beklemeyelim her ay enflasyonunu verilsin. 4 ay evvel söyledim ben gene aynı noktadayım. Bugüne kadar biz Aralık ayının dışında asgari ücret toplamadık. Ama şartlar öyle bir hale getirdi ki bırakın Aralık ayını, biz Haziran ayını bile bulduğumuz zaman insanlar alım gücünü kaybetti" açıklamasında bulundu.

"İŞVERENLERİN BÜYÜK BÖLÜMÜ ASGARİ ÜCRET ARTSIN AMA ARTAN TARAFI DEVLET KARŞILASIN DİYOR"

Atalay son olarak, "Güzel müspet bir görüşme oldu. Cumhurbaşkanı 'ben her şeyin farkındayım' dedi. Bizim elimizdeki rakamlar onların elinde de var. Çalışma bakanımız çalışma yapıyor diye ifade etti. İnşallah önümüzdeki günlerde kamuoyuna müspet bir haber verirler. Ben toplumu memnun edecek bir şey olur diye düşünüyorum. İşverenlerin büyük bölümü artsın istemiyor. Atsın ama artan tarafı devlet karşılasın diyorlar" ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler