Toplu sözleşme canlı yayınlansın!

Toplu sözleşme canlı yayınlansın!

Hükümet, memur ve memur emeklilerini ilgilendiren zam teklifini yarın sunacak. Yetkili konfederasyon ile hükümet yetkilileri, zam teklifini masaya yatıracak.

Toplu sözleşme görüşmesi öncesi Türk Eğitim-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Veli Doğrul, açıklamalarda bulundu. Toplu sözleşme görüşmelerinin kapalı kapılar ardında değil, kamuoyu önünde yapılması gerektiğine dikkat çeken Doğrul şunları söyledi, “16 Ağustos’ta kamu kesiminin getireceği ücret artışı teklifi ile devam edecek toplu sözleşme görüşmeleri, kapalı kapılar ardında değil kamuoyu önünde yapılmalıdır. Toplu sözleşme masasında -imza atma yetkisi olmadığı halde- Türkiye Kamu-Sen’i istemeyen yetkili konfederasyon, aslında kamu çalışanlarına yaşatacağı yeni hezimete şahitlik edilerek, rezaletin kamu çalışanlarıyla paylaşılmasını istememektedir. Kapalı kapılar ardında memurun pazarlanmasının önüne geçilmelidir. Türkiye Kamu-Sen bu anlamda masada yaşananları elbette kamuoyu ile paylaşacak, memurum verdiği yetkiye ihanet edenleri deşifre edecektir. Ancak toplu sözleşme görüşmelerinin şeffaflığı açısından bu görüşmelerin tamamen canlı olarak yayınlanması da yerinde olacaktır. Böylece kamu çalışanları “ kapalıyız” deyip, açılanları ve 0,5 puana kalemine mürekkep dolanları ibretle izlemelidir.” Haber Merkezi

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.