TOKİ Konutları AK Parti Milletvekili ile Belediyeyi karşı karşıya getirdi

TOKİ Konutları AK Parti Milletvekili ile Belediyeyi karşı karşıya getirdi

Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli Bağbaşı TOKİ konutlarının teslimatları ile ilgili Belediyenin iskan vermemesi ve yasa dışı tutumu nedeniyle hak sahiplerinin mağdur edildiğini söyledi. Belediye ise Kendirli'yi suç duyurusunda bulunmaya davet etti

Kırşehir’de, AK Parti Milletvekili Mustafa Kendirli ve Kırşehir Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu Bağbaşı TOKİ konutlarında yaşanan sorunlar nedeniyle karşı karşıya geldi.

Milletvekili Mustafa Kendirli, Kırşehir Belediyesi'nin iskan vermemesi ve yasa dışı tutumu nedeniyle hak sahiplerinin mağdur edildiğini söylerken; Belediye Başkanı Ekicioğlu ise “Eğer biz belediye olarak hukuksuz bir iş yapıyorsak, sayın vekil suç duyurusunda bulunabilirsiniz” dedi.

AK Parti ve CHP'li vekiller birlikte tarih vermişti

Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu’nun Bağbaşı TOKİ bölgesine giderek hak sahiplerini CHP Milletvekili Metin İlhan ve CHP İl Başkanı Baran Genç ile dinlemesi sonrasında AK Parti Milletvekili Mustafa Kendirli de AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal ile birlikte bölge halkına konutların teslimat tarihini vermişti.

CHP’li Kırşehir Belediyesi vatandaşları mağdur etti

Teslimat süresinin geçmesi sonrasında ise yazılı açıklama yapan AK Parti Milletvekili Mustafa Kendirli, “TOKİ tarafından tamamlanarak geçici kabulü yapılan konutlara ilişkin müracaatın ardından belediye 15 gün içinde yapı kullanım iznini vermeyerek CHP’li Kırşehir Belediyesi vatandaşları mağdur etmiştir ve hükümetin işlerinde gecikme yaşandığı algısını oluşturmak istemiştir” ifadelerini kullandı.

Belediye müteahhidi suçladı
Milletvekili ve belediye başkanını karşı karşıya getiren TOKİ’de binaların hak sahiplerine teslim edilememesi üzerine Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu ise Milletvekili Kendirli'nin açıklamasına karşılık olarak; "Eğer bugün gelinen noktada Bin 126 konut sahibi konutlarına kavuşamamışsa bunun sorumlusu müteahhittir" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum