THY Teknik, HAVELSAN ve INMARSAT arasında anlaşma

THY Teknik, HAVELSAN ve INMARSAT arasında anlaşma

THY Teknik AŞ ve HAVELSAN, uçak içi bağlantı sistemlerinin geliştirilmesi hedefiyle dünyanın önde gelen uydu iletişimi mobil sağlayıcısı "INMARSAT" ile iyi niyet bildirgesine imza attı

İSTANBUL (AA) - Türk Hava Yolları (THY) Teknik AŞ ve HAVELSAN, uçak içi bağlantı sistemlerinin geliştirilmesi hedefiyle dünyanın önde gelen uydu iletişimi mobil sağlayıcısı "INMARSAT" ile iyi niyet bildirgesi imzaladı.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, iş birliği kapsamında üç şirket, Inmarsat’ın ödüllü GX Aviation uçak geniş bant bağlantı sistemleri çözümünü THY Teknik AŞ ve HAVELSAN ortaklığıyla geliştirilen uçak içi eğlence sistemi ile entegre ederek, büyüyen pazarlar için ortak çözüm sunacaklar.

AIX 2018 Fuarı’nda THY Teknik AŞ standında gerçekleşen imza törenine fuara katılan diğer firmalar ve uluslararası basın yoğun ilgi gösterdi. İmzalanan iyi niyet bildirgesinin önemine binaen THY Teknik AŞ Genel Müdürü Ahmet Karaman, "Türkiye küresel havacılık pazarının bu bölgedeki büyüme merkezidir. Üst düzeyde çözümler üreterek operatörlerin bakım ve ürün ihtiyaçlarını karşılamada büyük adımlar atmaya devam ediyoruz. HAVELSAN ile geliştirilen uçak içi eğlence sistemimiz, benzersiz bir seyahat deneyimi sunuyor ve Inmarsat’ın uçak bağlantı sistemlerinin eklenmesiyle operatörler için daha da cazip hale gelecektir." değerlendirmesinde bulundu.

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay ise iki şirketin uçak içi eğlence sistemi, INMARSAT ile yapılan iş birliği sayesinde sinerji ve güç kazanacağını, dünyanın en hızlı büyüyen havacılık pazarlarından Türkiye’de ve bölgede beğeniye sunulan sistem artık küresel bir ürün haline geldiğini bildirdi.

Inmarsat Aviation Başkanı Philip Balaam da "Bölge, dünyada en hızlı büyüyen havacılık pazarlarından birine ev sahipliği yapıyor ve uçak içi bağlantı ve eğlence sistemleri sağlayıcıları için önemli fırsatlar sunuyor. Bu alanda Türkiye'nin önde gelen iki firması THY Teknik AŞ ve HAVELSAN ile güçlerimizi birleştirerek, havayollarına dünya standartlarında entegre ürünler sunmayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı