Terör örgütünden Suriye'nin kuzeyinde "hain plan"

Terör örgütünden Suriye'nin kuzeyinde "hain plan"

Terör örgütü PYD/YPG üyeleri Münbiç ve Şırrin Eş Şimaliye'de Arap kökenli halkı evlerinden çıkardı, yerlerine Kobani'den getirilen ve terör örgütüne destek veren gruplar yerleştirildi- Bu durumu protesto eden gruba teröristlerce açılan ateşte 4 kişi öldü,

ANKARA (AA) - Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PYD/YPG'nin Arapları evlerinden çıkartarak buraları kendilerine yakın gruplara verdikleri, böylelikle bölgenin demografik yapısını değiştirmeyi amaçladıkları belirtildi.

Bölgedeki askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, terör örgütü PYD/YPG üyeleri, Münbiç ve Şırrin Eş Şimaliye'de Arap kökenli halkı evlerinden çıkardı.

Boşaltılan evlere Kobani'den (Ayn el-Arap) getirilen ve terör örgütüne destek veren Kürt gruplar yerleştirildi. Bu durumu protesto etmek için Şırrin Eş Şimaliye köyünde bir grup gösteri düzenledi. Gruba teröristlerce ateş açıldı. Açılan ateşte 4 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.

Arap köylülerin evlerinden çıkarılmasına yönelik olayların son dönemde sıklıkla yaşandığı belirtilirken, terör örgütü PYD/YPG'nin evlerinden çıkardıkları Arapların yerine kendileriyle bağlantılı grupları yerleştirerek bölgedeki demografik yapıyı değiştirmeye çalıştıkları öğrenildi.AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :