Tarımın kalbi Konya’da atacak

Tarımın kalbi Konya’da atacak

ASKON Konya Şubesi 19 Haziran 2019 tarihinde Konya’da Milli Tarım Zirvesi gerçekleştirecek. Üst düzey katılımların olacağı zirvede tarım tüm yönleriyle konuşulacak

 

ASKON Konya Şubesi tarafından Haziran ayında Konya’da düzenlenecek Çatalhöyük Milli Tarım Zirvesi’nin ilk istişare toplantısı yapıldı.

Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak himayesinde gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Ali Özkan, ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım, ASKON Yönetim Kurulu ve programa destek verecek olan çok sayıda işadamı katıldı. 19 Haziran 2019 tarihinde protokol düzeyinde yoğun katılımın olacağı ve bir birinden önemli konuşmacıların bilgiler vereceği zirvenin amacı, ülke tarımının geleceğini belirlemek.

Programda Zirve’nin içeriği hakkında bilgiler veren ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım, “Hayvansal Üretime Yönelik Sorunlar ve Çözüm Önerileri, Bitkisel Üretime Yönelik Sorunlar ve Çözüm Önerileri, Devlet Desteklerine Yönelik Sorunlar ve Çözüm Önerileri, Türkiye de Bulunan Birlik ve Kooperatiflere Yönelik Sorunlar ve Çözüm Önerileri, Tarım ve Gıda Sanayisine Yönelik Sorunlar ve Çözüm Önerileri, Tarımsal Üretimin Verimliliğine Yönelik Sorunlar ve Çözüm Önerileri, Tarımsal Üretim Girdilerindeki Maliyet Yükseklikleri Ve çözüm Önerileri, Üretici ve Tüketici Yönünden Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri, Planlı Tarımsal Üretimin Sorunları ve Çözüm Önerileri, Milli Tohumculuk Politikası nedir nasıl olmalıdır?  Tarımla ilgili başlıkların tamamını konuşacağız” dedi.

Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Ali Özkan da, Konya Valiliği olarak böylesine özel bir programa ellerinden gelen katkıyı sunaklarını dile getirdi.

 

tarimin-kalbi-konya’da--(2).jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.