Tarihi Eşrefoğlu Camii’nde Ödül Töreni

Tarihi Eşrefoğlu Camii’nde Ödül Töreni

Konya'nın Beyşehir ilçesinde 725'inci yılı kutlanan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Eşrefoğlu Camii Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Konya’nın Beyşehir ilçesinde bu yıl 725'inci yılı kutlanan tarihi Eşrefoğlu Camii’nde gerçekleştirilen etkinlikler büyük ilgi gördü. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan cami, Eşrefoğlu Camii Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarla da dikkat çekti.

Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Tarihi Eşrefoğlu Camii önünde gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Beyşehir Müftüsü Veysel Kükrek, caminin geçtiğimiz yıl UNESCO'nun dünya kültür mirası asıl listesine girdiğini hatırlatarak, bu tür etkinliklerin caminin tanıtımına büyük katkı sağladığını belirtti. Müftü Kükrek, “Beyşehir İlçe Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İlçe Kaymakamlığımızın önderliğinde bir yarışma düzenledik. Bu yıl ilkini 26 Mayıs'ta kutladığımız Eşrefoğlu Cami Günü'nde liseler arası kara kalem ve ortaokul öğrencileri arasında fotoğraf çekme yarışması düzenledik” dedi.

Eşrefoğlu Camii'nin Tanınırlığı Artıyor

Törene katılan Beyşehir Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar ise, Eşrefoğlu Camii’nin UNESCO dünya kültür mirası asıl listesine alınmasının hem Türkiye hem de dünya için büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Akpınar, “Tarihi camimizin dünya listesine girmesi hem tanınırlığı hem de bilinirliği açısından çok faydalı olacaktır. Bu organizasyonun faydalı olacağını düşünüyorum, emeği geçenlere, katılım gösteren öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Ödüller Sahiplerini Buldu

Konuşmaların ardından yarışmalarda dereceye giren isimlere ödülleri Kaymakam Akpınar, Müftü Kükrek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk tarafından verildi. Yarışmalarda dereceye giren isimler şu şekilde:

Karakalem Yarışması:

  1. Miyase Yılmaz
  2. Elif Ezgi Dereli
  3. Türkan Turhan

Fotoğraf Yarışması:

  1. Sevde Nur Korucu
  2. Elif Başoğlu
  3. Mehmet Sert

Etkinlik, ödül töreni ve yapılan konuşmalarla sona erdi. Bu tür organizasyonların Eşrefoğlu Camii’nin kültürel değerini artırmaya devam edeceği vurgulandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.