'Taklacı İdris Naim yuvarlandı, kapağını buldu'

'Taklacı İdris Naim yuvarlandı, kapağını buldu'

Saadet Partisi’nin FETÖ’nün 17-25 Aralık operasyonu sürecinde AK Parti’den istifa eden İdris Naim Şahin’i Ordu’dan belediye başkan adayı göstermesine tepkiler sürüyor.

Saadet Partisi’nin FETÖ’nün 17-25 Aralık operasyonu sürecinde AK Parti’den istifa eden İdris Naim Şahin’i,  Ordu’dan belediye başkan adayı göstermesine tepkiler sürüyor.

Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, "Biz, bu seçime giderken bir, iki prensibimizi ilan etmiştik. Bir, bu seçimleri kazanmak için yola çıktık. Geçmişte bizim partimizde olmuş, ayrılmış yeni bir yola girmiş ama arkasından dönmüş olanlar veya başka partilere mensup olmuş, bazı konularda birtakım yanlış politikaların içinde bulunmuş olanlar eğer bu politikalardan dönerlerse, biz buna etkin pişmanlık kuralı diyoruz. Partimizden aday olabileceklerini ilan ettik" ifadeleriyle İdris Naim Şahin’e sahip çıkarken  Star yazarı Ahmet Kekeç bugünkü köşesinde  Karamollaoğlu’nu eleştirdi.

“Müjdeli haberi, Saadet Partisi’nin IMF sever genel başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan aldık” diyen Kekeç, “Saadet Partisi, Ordululara beğendirmek için İdris Naim Şahin’in hangi “hususiyetlerini” öne çıkaracak?  FETÖ muhipliğini mi?  Dile getirilmesi ayıp karşılanacak bazı “özel” maharetlerini mi?” sorularını yöneltti.

taklaci.png

TAKLACI İDRİS NAİM YUVARLANDI, KAPAĞINI BULDU

“Müjdeli haberi, Saadet Partisi’nin IMF sever genel başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan aldık. 

İP’in kapısından dönen “taklacı” İdris Naim Şahin, Sadet Partisi’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı. 

Tencere yuvarlandı, kapağını buldu. 

Hayırlı uğurlu olsun. 

Bütün tarlaların FETÖ tarafından sürüldüğünü, CHP’yle Saadet Partisi’nin de şanslı (!) partiler arasında bulunduğunu söylerlerdi de, konduramazdık. 

Fakat merakımı muciptir. 

Saadet Partisi, Ordululara beğendirmek için İdris Naim Şahin’in hangi “hususiyetlerini” öne çıkaracak? 

FETÖ muhipliğini mi? 

Dile getirilmesi ayıp karşılanacak bazı “özel” maharetlerini mi? 

Başarısız İçişleri Bakanlığı dönemini mi? (Mülaaneci basından gazeteci arkadaşları, bakanlığı döneminde, portresi yerine, “odun” resmi kullanmışlardı. Çok da yakışmıştı.) 

Hemşerileri İdris Naim’in hangi “özelliğine” oy verecek? 

Karamollağlu’ndan açıklama bekliyoruz. Derhal! “

 

bir-septom.jpg

BİR SEPTOM OLARAK İDRİS NAİM ŞAHİN

Sabah yazarı Hilal Kaplan'ın gündeminde de İdris Naim Şahin vardı.

İşte Kaplan'ın yazısından bir bölüm:

"24 Haziran Genel Seçimleri'nde, Cumhur İttifakı'nın Ordu'da aldığı oy oranı %65,6. Saddet Partisi ise %1'in altında oy alarak "diğer" kategorisinde yer aldığı için tam küsüratını bilemiyoruz.
2014 yerel seçimlerinde, Ak Parti'nin Ordu'da aldığı oy oranı % 54,5 iken Saddet'in aldığı oy oranı % 1.
Karamollaoğlu'nun dediği gibi oylarında 'patlama' yükselme olmuş ve "diğer" kategorisinden çıkabilmişler.

Yani mevzu, önce CHP'den aday olacağı konuşulan ama tepkiler yüzünden vazgeçilen, ardından İyi Parti'den Ordu Belediye Başkan adayı ilan edilen ve tepkiler yüzünden vazgeçilen, en sonunda Saadet'in Ordu adayı olarak duyurulan İdris Naim Şahin'in siyasî başarı kazanma ihtimali değil.
Mevzu, bir siyaset biçimi. Hastalıklı bir siyaset biçimi ve bunun son semptomu olarak İdris Naim Şahin.
Ak Parti'yi bölmek, adına küskünler denen ama aslında 'kendini bulunmaz hint kumaşı sanan kaybedenler kulübü' denmesi gereken üç-beş kişi eliyle yeni particikler kurdurmak veya onları muhalefetle birleştirerek siyasette güç devşirmek...

Bu senaryoların hepsi FETÖ desteğiyle uygulandı, uygulanıyor. İdris Naim Şahin de 17-25 Aralık sürecinde Ak Parti'den istifa etmişti. Nedeni FETÖ'nün yargı darbesine direnmek için tasfiye edilen FETÖ'cülerle dayanışmaktı. Sonraki süreçte Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmei iken Ekrem Dumanlı'ya da destek vermek için gitmiş ve FETÖ'cülerce ayakta alkışlanmıştı.
Dönemin Başbakanı Erdoğan, 17-25 Aralık yargı darbesine gittiği her şehirde sesi kısılana dek halkıyla dertleşerek, hasbihâl ederek ve ikna ederek karşı koymuştu ve kazanmıştı.”

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum