Subaru, Tokyo Motor Show 2017’de performansa odaklandı

Subaru, Tokyo Motor Show 2017’de performansa odaklandı

Subaru, 2017 Tokyo Otomobil Fuarı için VIZIV Performance Concept adlı yeni bir performans otomobili konsepti tasarladı- Marka 28 Ekim’de kapılarını açacak 45’inci Tokyo Otomobil Fuarı’nda VIZIV Performance Concept’i tanıtacak

İSTANBUL (AA) - Subaru, 2017 Tokyo Otomobil Fuarı için VIZIV Performance Concept adlı yeni bir performans otomobili konsepti tasarladı.

Marka açıklamasına göre, Subaru, 28 Ekim’de kapılarını açacak 45’inci Tokyo Otomobil Fuarı’nda VIZIV Performance Concept’i tanıtarak yakın gelecekte yollara çıkacak yeni Subaru Global Platformunu taşıyan modellerine dair ipuçlarını gözler önüne serecek.

Subaru, Tokyo Otomobil Fuarı’nda ayrıca, sadece 450 adet üreteceği WRX STI S208 Special Edition ve özel renginde sadece 100 adet üretilecek BRZ STI Sport modellerinin de lansmanlarını gerçekleştiriyor. Fuardaki diğer yenilikler ise, sınırlı sayıda üreteceği ve arz talebi aştığı takdirde çekilişle sahiplerinin belirleneceği WRX STI S208 Special Edition ve özel rengini yine çekilişle satışa çıkardığı BRZ STI Sport modellerinden oluşuyor.

Subaru’nun VIZIV olarak adlandırdığı, markanın "Keyif ve İç Huzur" felsefesiyle eğlenceyi birleştirdiği vizyonuna dair fikirlerin paylaşıldığı konsept araç serisi, Tokyo Otomobil Fuarı’nda VIZIV Performance Concept ile devam ediyor. Bu serideki ilk “Sedan” gövdeli konsept olan VIZIV Performance Concept, Subaru’nun 50 yılı aşkın süredir kullandığı boxer motor ve Simetrik Sürekli Dört Çeker altyapısına sahip. Subaru’nun otonom yani kendi kendine gidebilen otomobilleri geliştirme sürecindeki en önemli sürüş destek teknolojilerinden EyeSight’ın en gelişmiş versiyonuyla donatılan araç, ileri düzeyde sürüş destek sistemleri ile de dikkat çekiyor. Trafik kazalarının önüne geçmek ve daha fazla canlının hayatını kurtarmak için geliştirilen bu teknolojiler sürekli yeni özellikler ile donatılıyorlar. VIZIV Performance Concept’teki sistemlerin 2020 yılına kadar seri üretim otomobillere aktarılması planlanıyor.

Subaru VIZIV Performance Concept, markanın Legacy, Impreza ve WRX STI gibi sportif sedan modellerinden esintiler taşıyan tasarım detaylarını barındırıyor. Subaru’nun "Dinamik ve Sağlam" tasarım felsefesi çerçevesinde oluşturulan Subaru VIZIV Performance Concept, sürüş zevkini daha araca binmeden yaşatıyor.

Geniş yan panelleri, kaslı motor kaputu ve arkaya doğru genişleyen tavan çizgisiyle bu tasarım, hem düşük ağırlık merkezinin dışa vurumu gibi algılanıyor hem de statik konumdayken bile araca öne doğru atılıyormuş gibi bir izlenim bırakıyor. Ön ve arka tamponlarda, çamurluklarda ve özellikle de tavanda kullanılan karbon-fiber detaylar yüksek performansı işaret ediyor. Arka tamponun her iki tarafındaki çift egzoz çıkışı da performans vurgusuna katkıda bulunuyor.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı