Subaru EyeSight güvenlik teknolojisi en iyi puanını elde etti

Subaru EyeSight güvenlik teknolojisi en iyi puanını elde etti

İSTANBUL (AA) - Subaru'nun EyeSight güvenlik ve sürücü yardım teknolojisine sahip Impreza, Legacy, Outback, Forester, Levorg ve WRX S4 modelleri, önleyici...

İSTANBUL (AA) - Subaru'nun EyeSight güvenlik ve sürücü yardım teknolojisine sahip Impreza, Legacy, Outback, Forester, Levorg ve WRX S4 modelleri, önleyici güvenlik performansı değerlendirmesinde en iyi puanını elde etti.

Subaru'nun açıklamasına göre, Impreza, Legacy, Outback, Forester, Levorg ve WRX S4 modelleri, Japon Yeni Otomobil Değerlendirme Programında (JNCAP) "İleri Derecede Güvenli Araç" kategorisinde en yüksek puanları elde etti.

Önleyici güvenlik performansı değerlendirmesi JNCAP'ta, geçen yıl test edilen "Araçtan araca çarpışma önleyici frenleme", "Şerit ihlal uyarısı" ve "Arka görüş izleme" sistemlerine, bu yıl "Araçtan yayaya çarpışma önleyici frenleme" de dahil oldu.

Yeni Impreza 68,9 puan, Legacy ve Outback 68,0 puan, Forester 69,5 puan ve Levorg ile WRX S4 ise 68,5 puan olmak üzere test edilen tüm Subaru modelleri en yüksek puanlarını aldı.

Standart EyeSight sürücü yardım teknolojisine ek olarak Japonya'da piyasaya sürülen yeni Impreza'da, kaza anında yayada kafa yaralanmalarını en aza indirgemek için tasarlanan yaya koruma hava yastığı da standart olarak sunuluyor.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı