SÜ Rektörü Prof. Aksoy: Türk kimliğinin daha iyi yerlere gelmesi için gayret ediyoruz

SÜ Rektörü Prof. Aksoy: Türk kimliğinin daha iyi yerlere gelmesi için gayret ediyoruz

Konya SÜ Uluslararası İlişkiler Bölümünün 33. Dönem Mezuniyet Töreninde konuşan Rektör Aksoy, "Selçukluyu Selçuklu yapan değerleri, Türk İslam ideallerini, kültürünü ve Türk kimliğinin daha iyi yerlere gelmesi noktasında gayret ediyoruz" dedi

Konya Selçuk Üniversitesi (SÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünün 2021-2022 Öğretim Yılı 33. Dönem Mezuniyet Töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, " Öğrencilerimiz, nereye giderlerse gitsinler her şeyden önemlisinin bu vatan olduğunu, bu topraklara hizmet etmek olduğunu unutmasınlar" dedi.

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünün mezuniyet töreni, Sultan Alparslan Kültür Merkezinde yapıldı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Göküş, öğrencilere seslenerek, "Üniversite hayatının sadece eğitimle sınırlı olmadığını, bulunduğunuz ortamda kazandığınız vizyon ve değerlerin de bu eğitimin ayrı bir parçası olduğunu unutmamanız gerekir" diye konuştu.

Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şaban Çalış ise, "Öğrencilerimize kendi çocuklarımız gibi baktık, bakmaya da devam ediyoruz. Ben öğrencilerimizin başaracaklarına inanıyorum. Kendilerine, ailelerine, üniversitelerine, bu memlekete gurur yaşatacaklarına inanıyorum" dedi.

REKTÖR AKSOY: TÜRK KİMLİĞİNİN DAHA İYİ YERLERE GELMESİ İÇİN GAYRET EDİYORUZ

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ise "Uluslararası İlişkiler 15 yıl hizmet ettiğim, mesai harcadığım, bölüm başkanlığı yaptığım, yardımcı doçent olarak başladığım bölüm. Bu anlamda özellikle benim için çok kıymetli. Bizi biz yapan bölüm oldu. Memleketimize, bu vatana hizmet etme vesilesi oldu. Her platformda bu bölüm vesilesiyle memleketimizin değerlerini, kültürlerini savunmaya ve her zaman bu memlekete hizmet etmeye gayret ettik. Öğrencilerimizi de bu misyonla yetiştirdik. Konya; kadim Selçukluların başşehirliğini yapmış, hoşgörünün, medeniyetin, ilim ve irfanın, bilimin merkezi. Selçuk Üniversitesi olarak bizler de bunu devam ettirmeye gayret ediyoruz. Selçukluyu Selçuklu yapan değerleri, Türk İslam ideallerini, kültürünü ve Türk kimliğinin daha iyi yerlere gelmesi noktasında gayret ediyoruz. Öğrencilerimiz, nereye giderlerse gitsinler her şeyden önemlisinin bu vatan olduğunu, bu topraklara hizmet etmek olduğunu unutmasınlar" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünün 33'üncü dönem birincisi Burak Uzun'a plaketini verdi. Tören; dereceye giren öğrencilere plaketlerinin takdimi, diplomaların verilmesi ve kep atma seremonisiyle sona erdi.

Törene; Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Emrullah Eken ve Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat, Genel Sekreter Prof. Dr. Kamil Beşoluk, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Göküş, Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Mangır, Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Mucuk, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Doğan, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

SÜ Rektörü Prof. Aksoy: Türk kimliğinin daha iyi yerlere gelmesi için gayret ediyoruz

SÜ Rektörü Prof. Aksoy: Türk kimliğinin daha iyi yerlere gelmesi için gayret ediyoruz

SÜ Rektörü Prof. Aksoy: Türk kimliğinin daha iyi yerlere gelmesi için gayret ediyoruz

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler