Son dakika! İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine 'Ülkeye Giriş Tedbirleri' konulu genelge! 1 Haziran'dan itibaren..

Son dakika! İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine 'Ülkeye Giriş Tedbirleri' konulu genelge! 1 Haziran'dan itibaren..

Son dakika haberi.. İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine 'Ülkeye Giriş Tedbirleri' konulu genelge gönderdi. Buna göre, 1 Haziran (bugün) itibariyle tüm sınır kapılarından ülkeye girişlerde PCR test raporu ve negatif hızlı antijen testi zorunluluğu kaldırıl

Son dakika haberi.. İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine 'Ülkeye Giriş Tedbirleri' konulu genelge gönderdi. Buna göre, 1 Haziran (bugün) itibariyle tüm sınır kapılarından ülkeye girişlerde PCR test raporu ve negatif hızlı antijen testi zorunluluğu kaldırıldı

Genelgeye göre, 1 Haziran 2022'den itibaren tüm sınır kapılarından ülkeye girişlerde, girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif hızlı antijen testi zorunluluğu aranmayacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen genelgedeki detaylar şöyle:

Genelgenin Kovid­-19 salgınının yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla, yurt içinde olduğu gibi sınır kapılarında uygulanacak kurallar ve önlemlerin salgının seyrinde yaşanan küresel gelişmeler doğrultusunda belirlendiği ifade edildi.

Bu doğrultuda daha önce illere gönderilen genelge ile 03 Mart 2022 tarihinden itibaren tüm kara, hava, deniz ve demiryolu sınır kapılarında ülkeye girişte uygulanacak tedbirlerin belirlendiği ancak Sağlık Bakanlığının yazısı ve yeni gelişmeler doğrultusunda ülkeye girişte uygulanacak tedbirlerde bazı değişikliklere ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Bu kapsamda Koronavirüs pandemisi ile ilişkili güncel durum değerlendirilerek; 01 Haziran'dan itibaren tüm sınır kapılarından ülkeye girişlerde, girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif hızlı antijen testi zorunluluğu aranmayacak.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.