Bombaški napad u Istanbulu: Poginulo 11, ranjeno 36 osoba

Napad je izveden uz pomoć automobila napunjenim eksplozivom. Usljed napada poginulo je sedam policajaca i četiri civila. Također, ranjeno je 36 osoba, među kojima tri teže, rekao je guverner Istanbula Vasip Sahin

ISTANBUL (AA) - Najmanje 11 osoba je poginulo, a 36 ranjeno u jutrošnjem bombaškom napadu na policijsko vozilo u centralnom istanbulskom kvartu Beyazit Vezneciler, javlja Anadolu Agency (AA).

Ovu informaciju potvrdio je guverner Istanbula Vasip Sahin, koji je obišao mjesto eksplozije. U izjavi za medije, Sahin je istakao kako je izveden napad autobombom na policijsko vozilo.

"Napad je izveden uz pomoć automobila napunjenog eksplozivom. Usljed napada poginulo je sedam policajaca i četiri civila. Također, ranjeno je 36 osoba, među kojima tri teže", rekao je Sahin.

Policija je nakon eksplozije blokirala okolne ulice, pristup na mjesto eksplozije dozvoljen je samo policiji i ekipama hitne pomoći. Ulica u kojoj je došlo do eksplozije u potpunosti je blokirana. Ne saobraća ni metro u ovom kvartu.

Iznad kvarta moguće je primjetiti helikopter, kao i jedan dron.

Podsjećamo da se Vezneciler nalazi u historijskom dijelu grada Istanbula.





AA

Gündem Haberleri

15 Temmuz’un 10’uncu yılında Türkiye’nin birçok kentinde anma etkinlikleri düzenlenecek
Afyonkarahisar’da NATO Zirvesi İçin 10 Günlük Yasak Kararı
700 DİRİ FAY NE ANLAMA GELİYOR?
CİMRİLİK BOŞANMA SEBEBİ SAYILDI
IBAN MAĞDURLARINA MÜJDE