Selçukya’dan Başkan Kılca’ya ziyaret

Selçukya’dan Başkan Kılca’ya ziyaret

Selçukya Kültür Sanat Derneği Başkanı Av. Fatma Şeref Polat, kendisine eşlik eden Selçukya heyeti ile Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

 

Selçukya Kültür Sanat Derneği Başkanı Av. Fatma Şeref Polat, kendisine eşlik eden Selçukya heyeti ile Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu. Görüşmede, Selçukya Kültür Sanat Derneği ve faaliyetleri hakkında bilgi sunan Polat “Derneğimiz, Konya’nın Selçuklu Başkenti olmasından mülhem, Selçuklu Yurdu anlamında türetilmiş Selçukya ismi ile başta şehrimiz olmak üzere Selçuklu Kültürünün hakim olduğu tüm coğrafyaları ifade eden bir zemine ve bu alandaki kültürel çalışmalara katkı sağlamak amacı ile 2012 yılında kuruldu. Son iki yıldır ise gönüllü arkadaşlarımızın katkı ve destekleri ile faaliyetlerine hız verdi. Sürekli hale getirdiğimiz haftalık şiir akşamları ve söyleşi programlarımız aralıksız devam ettiği gibi kültürel gezilerle tarihi ve turistik değerlerimiz fotoğraflayıp, yazılar kaleme alarak tanıtımına katkı sağlıyoruz. Davet edildiğimiz şehir ve ilçelerde de imza günü ve şiir dinletisi etkinlikleri planlıyoruz ”dedi.  Başkan Kılca ise “Selçukya Kültür Sanat Derneğinin yoğun çalışmalarını takdirle izlediklerini, şehrin kültür iklimine katkılarından memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Önümüzdeki dönemde Karatay Belediyesi olarak kültür ve sanat alanındaki faaliyetleri desteklemeye devam edeceklerini söyleyerek Bir Başka Karatay sloganı ile yola çıktıklarını hatırlattı. Önceki Dönem Konya İl Kültür Müdürlerinden Salih Sedat Ersöz ise Başkan Kılca’nın seçim çalışmalarında okuduğu ve çok beğenilen Karatay Şiirini , Konya’nın ilk ve tek devamlı şiir programı olan Selçukya Şiir Akşamlarında dinlemek istediklerini söyledi. Ziyaret, Dernek Başkanı Av. Fatma Şeref Polat, Hasan Ukdem, Salih Sedat Ersöz ve Kazim Öztürk'den oluşan heyetin Başkan Kılca'ya kitap takdimlerinin akabinde günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.