Selçuklu Belediyesi'nin arılı kovan desteğinde kapsam genişledi, başvurular devam ediyor

Selçuklu Belediyesi'nin arılı kovan desteğinde kapsam genişledi, başvurular devam ediyor

Selçuklu Belediyesinin kırsal mahallelerde kalkınmanın ve hayvansal üretimin geliştirilmesi amacıyla hayata geçirdiği "Yüzde 50 Hibeli Arılı Kovan Desteği" nin başvuruları devam ediyor.

Selçuklu Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülen ve kırsal mahallelerde arıcılığın geliştirmesi, üreticilerin bilgilendirilmesi amacıyla pilot bölge Eğribayat Mahallesinde başarıyla uygulanan "Arılı Kovan Desteği" projesinin kapsamı genişletilerek Selçuklu ilçesindeki tüm kırsal mahallelerde uygulanacak.

Bu çerçevesinde üretimin ve arıcılığın destekleneceği yüzde 50 hibeli Arılı Kovan Desteği'nin başvuruları 17 Ekim tarihi itibariyle başladı. 24 Ekim tarihinde sona erecek destekle ilgili başvuru ve tüm detaylar www.selcuklu.bel.tr adresinde yer alıyor. Başvurular sonrasında 30 Ekim-06 Kasım 2023 tarihleri arasında hak sahibi olan vatandaşlar SMS yoluyla bilgilendirilecek.

"Kırsal mahallelerde üretim ve istihdamı desteklemeye devam ediyoruz"

Selçuklu'da bulunan 33 kırsal mahallede tarımsal üretimin ve istihdamın yeniden canlılık kazanması için ciddi çalışmalara imza attıklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, "İlçemizde yer alan kırsal mahallelerimizde aslında tarım ve hayvancılık adına önemli üretimler yapılıyor ancak bu üretimin ivmesinde bir düşüş söz konusu. Bu manada bu üretimin artırılması noktasında taşın altına elimizi koyalım dedik ve ilk olarak Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüzü kurarak çalışmalarımıza başladık. Müdürlüğümüz aracılığıyla Tarım İl Müdürlüğümüzle, Konya Büyükşehir Belediyemizin Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığıyla ve ilgili kurumlarla iş birliği halinde bütün dış mahallelerimizde tarım, hayvancılık ve el sanatları alanlarında üretimin artırılması, ürün çeşitliliğinin arttırılması, istihdamın arttırılması ve bu şekilde kırsaldaki istihdamla birlikte yerleşimin de çoğaltılması için gayret gösteriyoruz. Bu projelerimizden bir tanesi olan yüzde 50 Hibeli Arılı Kovan Desteğimizi pilot bölge olarak başarıyla uyguladığımız Eğribayat Mahallemizden sonra kapsamını genişleterek bütün kırsal mahallelerimizde uygulayacağız. Ben üretim ve istihdama katkısı olacağına inandığım bu destek için üreticilerimizi bu uygulamadan yararlanmaya davet ediyorum" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler