Selçuklu Belediyesi’nden emlak vergisi için 31 Mayıs uyarısı!

Selçuklu Belediyesi’nden emlak vergisi için 31 Mayıs uyarısı!

Konya'da Selçuklu Belediyesi, Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinin ilk taksiti için ödeme süresinin 31 Mayıs Salı günü sona ereceğini hatırlatarak, gecikme zammına maruz kalmamaları için mükellefleri uyardı

Konya'nın Selçuklu İlçe Belediyesi, Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinin ilk taksiti için ödeme süresinin 31 Mayıs Salı günü sona erdiğini hatırlatarak, mükellefleri uyardı.

Selçuklu Belediyesi'nden yapılan ve Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinin Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere 2 eşit taksitte ödendiği hatırlatıldığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

  • Vatandaşlarımız 31 Mayıs Salı günü mesai bitimine kadar Emlak, Çevre Temizlik Ve İlan Reklam Vergileri'nin ilk taksitlerini, TC kimlik numarası veya mükellef sicil numarası ile Selçuklu Belediyesi hizmet binası, içerisinde yer alan veznelere, nakit veya kredi kartı ile ödeyebileceklerdir.

  • Yine Türkiye'nin her yerindeki PTT şubelerinden online sistem üzerinden mükellef sicil numarası ve TC kimlik numarası eklenerek ödeme yapılabilecek.

  • Mükellefler, e-belediyecilik uygulaması çerçevesinde internet üzerinden www.selcuklu.bel.tr web adresinden de kredi kartı veya banka kartı ile vergilerini ödeyebilirler.

  • Mükelleflerimizin gecikme zammına maruz kalmamaları için belirtilen süre içinde vergilerini ödemeleri menfaatlerine olacaktır.

  • Ödeme süresi içinde ödenmeyen vergiler için 6183 sayılı kanun gereğince gecikme zammı uygulanacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.