Şehit polisin adı kütüphanede yaşatılacak

Şehit polisin adı kütüphanede yaşatılacak

KIRIKKALE (AA) - Trabzon'un Maçka ilçesindeki terör saldırısında şehit olan polis memuru Çağdaş Tamkoç'un adı, Kırıkkale'de kütüphaneye verildi.Emniyet...

KIRIKKALE (AA) - Trabzon'un Maçka ilçesindeki terör saldırısında şehit olan polis memuru Çağdaş Tamkoç'un adı, Kırıkkale'de kütüphaneye verildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis ekiplerince Sulakyurt Çok Programlı Anadolu Lisesinde hazırlanan z-kütüphane hizmete açıldı.

İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, açılışta yaptığı konuşmada, şehit Tamkoç'un isminin bu kütüphanede yaşayacağını söyledi.

Türk milleti olarak her zaman şehitlere ve ailelerine sahip çıktıklarını belirten Çorumlu, "Polisliğin temel görevi toplumda huzur ve güven ortamını tesis etmektir. Modern polislik anlayışında da vatandaşın destek ve yardımı alınmadan polisin başarılı olamayacağı açık ve kesindir. Kütüphanemiz çok güzel olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet gazilerimize de acil şifalar diliyorum." dedi.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı