Şehit Bayram Olgun'un vasiyeti gerçekleşti

Şehit Bayram Olgun'un vasiyeti gerçekleşti

İdlib Şehidi Piyade Teğmen Bayram Olgun'un vasiyeti yerine getirildi. Konya'nın Tepekent Mahallesi'ne kütüphane açıldı, Şehidin ismi de mahallede yer alan iki okula verildi. Açılışta şehidin annesi Döne Olgun ve aile fertleri duygu dolu anlar yaşadı.

İdlib'de Bahar Kalkanı Harekatı esnasında şehit düşen Konyalı Piyade Teğmen Bayram Olgun’un doğup büyüdüğü Tepekent Mahallesi’ne kütüphane vasiyeti gerçekleşti. Selçuklu Belediyesi tarafından Tepekent Ticaret Merkezi'ne şehidin adının verildiği kütüphane kazandırıldı. Kütüphane açılışı öncesinde mahallede yer alan iki okula Şehit Bayram Olgun’un  ismi  verildi. Törende şehidin annesi Döne Olgun, kardeşi Osman, kız kardeşleri Ülfet, Fadime ve Esma Yılmaz ile nişanlısı Ayça Sarvin, yakınları ve komşuları duygu dolu anlar yaşadı.

Açılışa Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Konya 3.Ana Jet Üssü ve Garnizon Komutanı Tuğ General Fidan Yüksel, Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Konya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Selçuklu İlçe Müftüsü Nusret Karabiber, Selçuklu Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, şehidin ailesi, Tepekent Mahalle Muhtarı Süleyman Şamcı ve mahalle sakinleri katıldı.  

kutuphane-acilisi-5.jpg

'O artık 81 Milyonun Kalbinde' 

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, "Az önce okulumuza kahraman şehidimizin adını verdik. O artık 81 milyonun kalbinde ve inşallah Allah nezdinde de en yüce makamda. Bizlere düşen bundan sonra onu bütün dualarımızda anmak, geride kalanlara da sahip çıkmak onların emrinde, hizmetinde olduğumuzu hiçbir zaman unutturmamak ve unutmamaktır. Bu manada yine yeni yetişen gençlerin onun gibi kahraman, yüce ruhlu, vatan sevgisiyle donanmış, okuyan, iyi bir insan olması için eğitim kurumlarına adını vermeye karar verdik. Milli Eğitim Müdürlüğümüz çok hızlı bir çalışma yaparak önce orta okullarımıza şehidimizin adını verdi. Yine aynı şekilde belediye başkanımız da çok hızlı bir şekilde şehidimizin 3 yıl önceki bir dileğini derhal yerine getirdi. İnşallah Tepekent’imizin pırıl pırıl evlatları, öğrencileri hatta  yetişkinleri, erkekleri, kadınları Onun adıyla oluşturulan mekanda her bir yönden kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar. Bu binaya her girdiklerinde kitaplarını okurken derslerini çalışırlarken, şehidimizin adını görecekler bunu hiçbir zaman unutmayacaklar ve okuyacakları dualarla Fatihalarla inşallah ruhunu şad edecekler. Ben kahraman şehidimize yüce Rabbimden gani gani rahmet diliyorum.  Kalanlarına yine rabbimden sabır diliyorum” dedi.

kutuphane-acilisi-3.jpg

Şehidin kitaba ilgisi ve mahallesine kütüphane isteği anlamlı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Acımız büyük ama biliyoruz ki şehidimiz en yüce makamda. Biz de onun emaneti olan ailesine her zaman hizmet etmeye devam edeceğiz. Artık annesinin evladı, yakınlarının akrabasıyız. Her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Şehidimizin nasıl bir öğrencilik dönemi geçirdiğini, kitaba olan ilgisini yakınlarından öğrendik. Üç yıl önce sosyal medyadan Tepekent’e bir kütüphane istediğini şehadet gününde Genel Başkan Yardımcımız Leyla Şahin Usta’ya sosyal medya üzerinden gelen bir mesajla öğrenmiş olduk. Hemen o an Genel Başkan Yardımcımız bu mesajı bize iletti. Biz de o dakika itibariyle şehidimizin adıyla Tepekent’e bir kütüphane yapılması için çalışma başlattık. Bugün Tepekent’in merkezinde şehidimizin adını verdiğimiz bir kütüphanenin açılışını yapıyoruz. Burada inşallah çocuklarımız bol bol kitap okuyup şehidimize dua edecekler. Eğitim hayatlarında inşallah buradan edindikleri kazanımlarla üst seviyelere gelecekler” diye konuştu.

kutuphane-acilisi-2.jpg

Şehit Bayram Olgun’un isminin verildiği kütüphanenin açılışı Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu’nun duasının ardından kurdele kesimiyle gerçekleşti. Protokol üyeleri ve şehidin ailesi hizmete açılan kütüphaneyi gezdi.

 

Kaynak:Memleket