Saraybosna Maarif Okulları, geleneksel bilgi yarışmasına ev sahipliği yapıyor

Saraybosna Maarif Okulları, geleneksel bilgi yarışmasına ev sahipliği yapıyor

SARAYBOSNA (AA) - Türkiye Maarif Vakfının (TMV) Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki okulları, bu yıl 25'incisi düzenlenen Saraybosna Kantonu Bilgi Yarışması'na...

SARAYBOSNA (AA) - Türkiye Maarif Vakfının (TMV) Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki okulları, bu yıl 25'incisi düzenlenen Saraybosna Kantonu Bilgi Yarışması'na ev sahipliği yapıyor.

Saraybosna Kantonu Eğitim, Kültür, Spor ve Gençlik Bakanlığının Pedagoji Müdürlüğü tarafından matematik, fizik, edebiyat ve dil alanlarında yapılan yarışma, Saraybosna Maarif Okulları'nda açılış töreniyle başladı.

Kanton Eğitim, Kültür, Spor ve Gençlik Bakanı Anis Krivic, Pedagoji Müdürü Nihada Colic ve Saraybosna Maarif Okulları Kampüs Müdürü Sanel Musovic'in hazır bulunduğu törende, yarışmaya katılan öğrencilere başarı diledi.

Colic, öğrencilere, derslerde gösterdikleri başarıyı hayatta karşılarına çıkacak görevlerde de göstermelerini tavsiye etti.

Saraybosna Maarif Okullarından yapılan yazılı açıklamada da kanton bünyesinde bulunan ortaokul ve liselerden 800'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıldığı, öğrencilerin matematik, fizik, Boşnak dili ve edebiyatı, Sırp dili ve edebiyatı, Hırvat dili ve edebiyatı ile İngilizce alanlarında yarıştıkları ifade edildi.

Açıklamada, yarışmanın mayıs ayına kadar süreceği bildirildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler