Sakarya Valiliğinden açıklama

Sakarya Valiliğinden açıklama

"(Bazı KYK yurtlarında Türk bayrağı asılmasının yasaklandığı iddiası) İddia incelettirildiğinde, bir öğrenciye 'odası dağınık olduğu, yurt kurallarına uymadığı' için ceza verildiği, bunun da ilgili öğrenci tarafından çarpıtılıp, çeşitli yerlere yanlış aks

SAKARYA (AA) - Sakarya Valiliğince medya organlarında yer alan, "Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) bazı yurtlarında Türk bayrağı asılmasının yasaklandığına" dair haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, bazı medya organlarında, KYK yurtlarında Türk bayrağı asılmasının yasaklandığına dair haberlerin yer aldığı anımsatıldı.

Bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ve yalan olduğu vurgulanan açıklamada, "Şanlı bayrağımızı yasaklamayı düşünmek bile kimsenin haddi değildir. İddia incelettirildiğinde, bir öğrenciye 'odası dağınık olduğu, yurt kurallarına uymadığı' için ceza verildiği, bunun da ilgili öğrenci tarafından çarpıtılıp, çeşitli yerlere yanlış aksettirilip, yurt yönetiminin karalanmak istendiği anlaşılmıştır." ifadelerine yer verildi.


AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :