Rus uçaklarının Suriye'de yerleşim yerine yönelik saldırısı

Rus uçaklarının Suriye'de yerleşim yerine yönelik saldırısı

Rus savaş uçaklarının Halep'te yerleşim yerine düzenlediği saldırıda aynı aileden 4 kişi öldü, 7 kişi yaralandı-Halep'teki yerel aktivist Ebu Ammar:- ''Muhalifler, Sahur'da PYD güçlerini püskürttüğü için Rus uçakları mahallede yerleşim yerine saldırdı''

HALEP (AA) - Rus savaş uçaklarının Halep'te yönetim karşıtlarının kontrolündeki Sahur mahallesinde yerleşim yerine düzenlediği hava saldırısı sonucu aynı aileden 4 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı bildirildi.

AA muhabirinin Halep'teki sivil savunma yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Rus savaş uçaklarının, Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Sahur mahallesinde yerleşim yerine düzenlediği hava saldırısı sonucu aynı aileden 4 kişi yaşamını yitirdi, 7 kişi yaralandı.

Sivil savunma ekiplerinin olay yerinde yıkılan evlerin enkazı altında ölü ve yaralıları çıkardığını kaydeden yetkililer, yaralıların bölgedeki sahra hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındığını belirtti.

Rus uçaklarının Halep'te muhaliflerin denetimindeki Kafr Hamra bölgesini de yoğun bir şekilde bombaladığını anımsatan yetkililer, sivil savunma ekiplerinin Sahur mahallesinde saldırı yerindeki evlerin enkazı altında ölü ve yaralıların olup olmadığını araştırdığını aktardı.

Bu arada Halep'te yerel aktivistlerden Ebu Ammar ise Rus uçaklarının Sahur'a havadan saldırdığını ve terör örgütü PYD'nin de karadan mahalleyi bombaladığına işaret ederek, ''Rus jetleri, PYD'nin mahalleyi ele geçirmesi için hava desteği veriyor. Sabah saatlerinde muhalifler, Sahur'da PYD güçlerini püskürttüğü için Ruslar Sahur mahallesinde yerleşim yerini bombaladı'' dedi.

Rus savaş uçakları ülkeye geldiği 30 Eylül'den bu yana Halep'in güneyindeki muhaliflerin denetiminde yer alan Hadır ve Ays beldeleri ile kentin kuzeyindeki, Tel Rıfat, Mare, Anadan, Hreytan, Azez, ile Rityan'da yerleşim yerlerine saldırdı. PYD, Rusların ve rejimin desteğiyle Halep'in kuzeyinde Tel Rıfat, Minniğ havaalanı ve köyünün kontrolünü ele geçirdi.AA

Kaynak:Haber Kaynağı