Prof. Dr. Mahmut Özer kimdir?

Prof. Dr. Mahmut Özer kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, istifası kabul edilen Prof. Dr. Ziya Selçuk'un yerine atanan yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 5 Ağustos tarihli Resmi Gazete'de yer alan atama kararlarına göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yerine Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı.

2018 yılından itibaren Milli Eğitim Bakan Yardımcılığını yürüten Mahmut Özer, daha önce ÖSYM Başkanlığı görevinde bulunmuştu.

Prof. Dr. Mahmut Özer kimdir?

Prof. Dr. Mahmut Özer, 1970 yılında Tokat'ta doğdu. Özer ilk ve orta öğrenimini Tokat'ta tamamladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden 1992'de mezun olan Özer, yüksek lisans ve doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalında tamamladı.

Özer, 1992-1994 yıllarında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında elektronik mühendisi, 1994-2002 yıllarında da Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksekokulu Elektrik Programında öğretim görevlisi olarak çalışmalarda bulundu.

Temmuz 2002'de Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde yardımcı doçentlik görevine başlayan
Özer, aynı üniversitede 2005-2010 yıllarında doçent olarak görevine devam etti.

Temmuz 2010 itibarıyla profesör olarak atanan Özer, 28 Kasım 2010 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğüne atandı. İslam Dünyası Kalite Güvence Ajansları Birliği (AQAAIW) Başkanı ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Genel Kurul Üyesi olan Prof. Dr. Mahmut Özer, evli ve üç çocuk babasıdır.

Mahmut Özer son olarak ÖSYM Başkanlığı görevini icra etmiş, Resmi Gazete'de yayımlanan atama ilanının ardından yeni görevi olan Milli Eğitim Bakan Yardımcılığını üstlenmiştir.

5 Ağustos 2021 tarihi ile Milli Eğitim Bakanı olarak atanmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.