Poçanoğlu: Bu aziz millet var olduğu sürece hiçbir güç vatanımızı bölemez

Poçanoğlu: Bu aziz millet var olduğu sürece hiçbir güç vatanımızı bölemez

Milli İrade Platformu Konya Temsilcisi Poçanoğlu, "15 Temmuz'un 5. yıl dönümünde bütün dünyaya bir kez daha ilan ediyoruz. Türkiye üzerine hesap yapanlar bilsinler ki bu aziz millet var olduğu sürece hiçbir güç vatanımızı parçalamayı başaramayacaktır.."

Milli İrade Platformu Konya Temsilcisi Ahmet Poçanoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yılında yaptığı açıklamada, "Şimdi 15 Temmuz'un 5. yıl dönümünde bütün dünyaya bir kez daha ilan ediyoruz. Türkiye üzerine hesap yapanlar bilsinler ki bu aziz millet var olduğun sürece hiçbir güç vatanımızı parçalamayı, milletimizi bölmeyi, bayrağımızı indirmeyi, devletimizi yıkmayı, ezanlarımızı susturmayı asla başaramayacaktır" dedi.

Milli İrade Platformu Konya Temsilcisi Ahmet Poçanoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişimi nedeniyle yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

Milletlerin tarihine yön veren kader anları vardır. Tarihimiz bu gibi kader anlarında milletçe top yekün ortaya konulan olağanüstü mücadelelerin ve muhteşem zaferlerin tarihidir.

Bu anlamda 15 Temmuz zaferi de tarihimizin dönüm noktalarından biridir.

İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra kurulan sömürü düzenini ilelebet sürdürmek isteyen egemen güçler çıkar ve menfaatlerinin zedelendiği her yere müdahale etmekten asla geri durmamışlar, çeşitli bahanelerle birçok ülkeyi işgal milyonlarca insanın ölümüne ve ülkelerini terk etmesine sebep olmuşlardır.

2000'li yıllarla birlikte ekonomik, siyasi ve askeri alanda bölgesel bir güç olarak ortaya çıkan Türkiye'nin bu sömürü düzenine karşı sesini yükseltip mazlum milletlerin umudu olmaya başlaması egemen güçleri rahatsız etmiştir.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda yükselen 'Dünya beşten büyüktür' haykırışı sadece Ortadoğu'nun değil dünyanın sorunu haline gelmiş bulunan işgalci İsrail'e ve dolayısı ile egemenlere karşı söylenen 'one-minute' çıkışı üzerine harekete geçen egemenler Türkiye'ye karşı her alanda savaş açmışlar, istedikleri sonuca ulaşamayınca da yıllardır besleyip büyüklükleri ve devletin her kademesine yerleştirdikleri FETÖ terör örgütünü kullanarak darbe yapmaya kalkışmışlardır.

Aziz milletimiz kendi iradesine ve varlığına kasteden bu hain darbe teşebbüsüne karşı yekvücut olup ayağa kalkmış tarihte eşi benzeri olmayan bir destan yazarak vatanına sahip çıkmıştır.

Şimdi 15 Temmuz'un 5. yıl dönümünde bütün dünyaya bir kez daha ilan ediyoruz. Türkiye üzerine hesap yapanlar bilsinler ki bu aziz millet var olduğu sürece hiçbir güç vatanımızı parçalamayı, milletimizi bölmeyi, bayrağımızı indirmeyi, devletimizi yıkmayı, ezanlarımızı susturmayı asla başaramayacaktır.

Bu aziz vatan kıyamete kadar dünyanın bütün mazlumlarının umudu ve duası ile milletimizin kutsal yurdu olmaya devam edecektir.

Bu vesile ile tüm Şehitlerimizi rahmetle yad ediyor gazilerimize ve 15 Temmuz gecesini muhteşem bir destana dönüştüren tüm milletimize şükranlarımızı sunuyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.