PANKOBİRLİK, Recep Konuk'a emanet

PANKOBİRLİK, Recep Konuk'a emanet

PANKOBİRLİK'in Genel Kurulu 13 bine yakın üreticinin katılımı ile gerçekleşti... Genel Kurul'da Recep Konuk 9 bin 138 oy alırken Mevlüt Mülayim 3 bin 120 oyda kaldı.

Pankobirlik'te seçim heyecanı vardı. Konya Şeker Tesisleri'nde gerçekleşen Genel Kurul’da divan başkanının seçilmesinin ardından gündem maddesi okundu ve yapılan oylamalarda tüm gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edildi. Gündem maddelerinin oylanmasından sonra kürsüye gelen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Konya Şeker’de süren başarılı gelişmenin artarak devam ettiğini, bu gelişmenin önünde hiçbir kimsenin duramayacağını belirtti. Konuk “Biz 14 yılda 28 tane tesis yaptık. Yaptıklarımızın hepsi de ortada. Şöyle bir hafızanızı zorlayın daha düne kadar Konya Şeker’in neyi vardı Allah aşkına... Kapısında alacaklılar duruyordu. Bugün Allah’a şükürler olsun ki, bizi İngiltereler'den, Amerikalar'dan finans şirketleri arıyor ve yaptıkları araştırmada Konya Şeker’in Türkiye’nin en sağlam yönetilen 20 şirketinden birisi olduğunu ifade ederek istediğimiz kadar finans kaynağı sağlayabileceklerini söylüyorlar. Bu neyi gösterir? Bu, Konya Şeker’in geldiği noktayı, ulaştığı gücü ve sizlere sağladığı desteğin büyüklüğünü gösterir” dedi.
 
Üreticilerin boş laflara karnının tok olduğunu, boş lafların kimseye faydasının olmadığını en iyi üreticilerin bildiğini söyleyen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, “Biz laf ebeliği değil, iş ebeliği yaptık. Üreticimizin cebinden tek kuruş almadan bu dev tesisleri yaptık. Daha yenilerini, daha iyilerini inşallah yine hep birlikte yapacağız. Allah izin verirse bu bölgede fukaralığı sonlandıracağız. Ağıla, ahıra ve araziye iş buluyoruz. Şimdi de hanelere iş bulacağız. Fukaralığı bu milletin kaderi olmaktan çıkaracağız. Biz çok çetin yollar aştık. Çok dağ-tepe geçtik. Biz çok zorlukları aştık. İşi kolaylaştırdık. Önümüzdeki günlerde üreticilerimize verdiğimiz bu fiyatları ebetteki katlayacağız. Bu vesile ile Genel Kurulu’muza gösterdiğiniz ilgiden ve destekten, buraya kadar gelip genel kurulunuza sahip çıkmanızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, sizlerden Allah razı olsun diyorum” şeklinde konuştu. 
 
SONUÇ: Genel Kurul'a 12 bin 436 üretici katıldı.  Recep Konuk 9 bin 138 oy alırken Mevlüt Mülayim 3 bin 120 oyda kaldı. Bu sonuçla Recep Konuk yeniden Pankobirlik genel başkanı seçildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler