PANKOBİRLİK Başkanı Erkoyuncu: Tarıma da çiftçiliğe de bakış açımızı artık tamamen değiştirmeliyiz

PANKOBİRLİK Başkanı Erkoyuncu: Tarıma da çiftçiliğe de bakış açımızı artık tamamen değiştirmeliyiz

PANKOBİRLİK ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ramazan Erkoyuncu, çiftçinin ürettiği değerin, milletin geleceğini ülkenin sınırları kadar etkilediğini belirterek, "Tarıma da, çiftçiliğe de artık bakış açımızı tamamen değiştirmeliyiz" dedi

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada "Çiftçinin ürettiği değer, sınırlar kadar stratejiktir, direk bir milletin geleceğini etkileyen bir değerdir" dedi.

ÇİFTÇİLİK PİYASALARA YÖN VEREN BİR SEKTÖRÜN TEMSİLCİSİ

Ramazan Erkoyuncu, bütün çiftçilerin Dünya Çiftçiler Günü'nü kutlayarak şunları söyledi:

Dünyanın değişimi her alanı, her sektörü etkilediği gibi tarımı da çiftçilerimizi de etkilemiş, dönüştürmüş, değiştirmiş, geliştirmiştir. Çiftçilik bir yaşam şeklinden öte, dünya ekonomik sistemini etkileyen, hammadde üreten, kendi sanayisi oluşmuş, üretimi emtia olarak piyasalara yön veren bir sektörün temsilcisi anlamında kullanılmaktadır.

"ÇİFTÇİLİĞE BAKIŞ AÇIMIZI ARTIK TAMAMEN DEĞİŞTİRMELİYİZ"

Çiftçinin ürettiği değer, sınırlar kadar stratejiktir, direk bir milletin geleceğini etkileyen bir değerdir. Bu minvalde tarıma da, çiftçiliğe de artık bakış açımızı tamamen değiştirmeliyiz diye düşünüyorum. Dünya Çiftçiler Gününde özellikle bu konunun altını çizmek istiyorum.

Tohum da, gübreleme de, sulama da, tarımın sürdürülebilirliği için ihtiyaç duyduğu sermaye de işte bu gerçekliklerle algılanmalı, bu gerçekliklerle sorunlar ele alınmalıdır. Çiftçi demek, topraktan değer üreterek, üretim zincirini başlatıp katma değer oluşmasını sağlayarak, başka şehirlerdeki ve başka sektörlerdeki akrabalarının, komşularının kazanç kapılarını aralayanlar demektir. Tüm üreticilerimizin Dünya Çiftçiler Günü'nü, bereket ve bolluk dileğiyle kutluyorum.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler