Özel tiyatrolar için kollar sıvandı! Bakanlıktan teşvik

Özel tiyatrolar için kollar sıvandı! Bakanlıktan teşvik

Özel tiyatroların güncel ihtiyaçlarına göre yenilenen, çeşitli teşvik ve indirimlerin önünü açan ‘Kültür Girişimi Belgesi’ edinme süreci, yönetmelikte yapılan değişikliklerle kolaylaştırıldı. Vergi kalemlerinde indirim geldi.

Özel tiyatroların güncel ihtiyaçlarına göre yenilenen, çeşitli teşvik ve indirimlerin önünü açan Kültür Girişimi Belgesi edinme süreci, ‘Kültür Yatırımlarının ve Girişimlerinin Belgelendirilmesine ve Niteliklerine İlişkin Yönetmelik’te yapılan değişikliklerle kolaylaştırıldı.

Sigorta primi, işveren payı ve gelir vergisi stopaj indirimi

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, belgelendirilme sürecine yönelik ilke ve esasların belirlenerek asgari niteliklerin tespit edildiği değişikliklerle hem yatırım hem de işletme aşamasında salonu olan özel tiyatrolara sigorta primi,

İşveren payı ve gelir vergisi stopaj indirimi, doğal gaz ve elektrik enerjisi tüketim bedeli üzerinden indirim ile bulunduğu yörenin en düşük tarifesinden su tüketim bedeli ödemeyi içeren destekler tanındı.

Salonu olan özel tiyatroların gelişimine katkı sağlanmasının hedeflendiği teşvikler ile özel tiyatroların hizmet kalitelerinin yükseltilmesi ve kurumsallaşmasına önemli katkılar sunulması amaçlanıyor.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler