Oyuncu kadrosu esnaftan oluşan film

Oyuncu kadrosu esnaftan oluşan film

Ordu'nun Korgan ilçesinde, senaryosunu fotoğrafçının yazdığı, oyuncuları da yöre esnafı ile vatandaşlardan oluşan "Dedemin İmzası" adlı film çekiliyor- Yönetmen Sami İsen:"Düğünlerde kullandığımız kameralar ile çekimlere başladık. Burada esnaf arkadaşları

ORDU (AA) - Ordu'da senaryosunu bir fotoğrafçının yazdığı, yöre esnafı ve vatandaşların rol aldığı "Dedemin İmzası" adlı film beyaz perdeye aktarılacak.

Korgan ilçesinde düğün fotoğrafçılığı ve kameramanlık yapan Sami İsen, yıllardır hayali olan film senaryosu yazmaya karar verdi.

Gittiği düğünlerden ve yöredeki trajikomik hikayelerden esinlenerek yazdığı senaryoyu tamamlayan İsen, ilçe esnafı ile bir araya gelerek senaryoyu filme dönüştürmek istediğini anlattı.

Fotoğrafçı arkadaşı Hasan Yiğit ile senaryoya son şeklini veren Sami İsen, oto yıkamacı, servis şoförü gibi esnaf ve mahalleliden oluşan 20 kişilik oyuncu kadrosuyla film çekimlerine başladı.

İş yeri açmak isteyen ancak maddi durumu iyi olmayan 3 genç üzerine kurulu filmde, dedelerine imza attırmak için çabalayan gençlerin yaşadıkları ve yöredeki trajikomik hikayeler konu ediliyor.

Filmin yönetmenliğini de üstlenen Sami İsen, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir süredir uzun metrajlı film çekmek için düşünceleri olduğunu ve bunu bir şekilde başardığını söyledi.

"Dedemin İmzası" adlı filmin kendi yörelerindeki hikayeleri anlattığını belirten İsen, "Kendi imkanlarımızı ve ekipmanlarımızı kullanarak, düğünlerde kullandığımız kameralar ile çekimlere başladık. Burada esnaf arkadaşların dışında köy sakinlerinden de filmde oynayanlar var, böylece hayalimizi gerçekleştiriyoruz." dedi.

- 2 ay sonra tamamlanacak

İsen, filmin 1 saat 10 dakika olacağını ifade ederek, filmin içeriğinde aşk ve dram olmadığını, tamamıyla bir köy komedisi olduğunu anlattı.

Filmin 2 ay sonra Ordu'da, ardından da ilgi gördüğü takdirde Türkiye genelindeki sinemalarda gösterilmesini amaçladıklarını anlatan İsen, yapımı izleyecekleri sürprizlerin beklediğini söyledi.

Fotoğrafçı Hasan Yiğit de yıllardır yaptıkları kısa filmlerden yola çıkarak böyle bir senaryo oluşturduklarını belirtti.

Arkadaşı Sami'nin senaryonun büyük bölümünü üstlendiğini anlatan Yiğit, "Üzerinde süslemelerle filme katkımızı sunduk. İnşallah her şey güzel olacak. Ekip güzel, elimizden geldiği kadar en iyisinin olmasını istiyoruz. Filmde, daha önceden kısa filmlerimizde oynayan arkadaşlarımız var. İnşallah bu işin üstesinden geleceğiz." diye konuştu.

Filmde rol alan çiftçi Hikmet Ayba, "Sami ve Hasan kardeşlerim güzel bir senaryo yazmışlar. Bizi de bu filmde görmek istediler. İlk defa kamera karşısına geçiyorum. İnşallah güzel bir film olacak." dedi.

Servis şoförü İbrahim Çapkın ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını vurgulayarak, oldukça güzel bir iş ortaya çıkaracaklarını inandığını kaydetti.


Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :