OSBÜK, 4. OSB Yıldızları Araştırması'nı Başlattı

OSBÜK, 4. OSB Yıldızları Araştırması'nı Başlattı

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) tarafından düzenlenen ve 67 binin üzerindeki sanayi işletmesini kapsayan OSB Yıldızları Araştırması'nın 4'üncüsü başladı.

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, OSB Yıldızları Araştırması'nın ilkini 2021 yılında gerçekleştirdiklerini belirterek, bu yıl 4.'sünü yapmaktan gurur duyduklarını ifade etti. Kütükcü, "81 ilimizde sayıları 403'e ulaşan organize sanayi bölgelerimiz, Cumhuriyet tarihinin en başarılı sanayi üretim politikasıdır. Türkiye'nin planlı sanayileşmesinde kritik rol oynayan OSB'lerimiz, artık ülkemizin toplam sanayi üretiminin yüzde 45'ini gerçekleştiren güçlü bir yapıya kavuştu" dedi.

Başvuru ve Değerlendirme Kategorileri

Kütükcü, OSB Yıldızları Araştırması'nın tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak yürütüldüğünü ve başvuran sanayi işletmelerinin 10 farklı kategoride değerlendirileceğini belirtti. "En Çok Satış Yapan 100 Firma, En Çok İhracat Yapan 100 Firma, En Çok İstihdam Sağlayan 100 Firma, En Çok Kadın İstihdamı Sağlayan 100 Firma" gibi kategorilerde başarılı olan firmalar, OSB Yıldızları Ödül Töreni'nde kamuoyuyla paylaşılacak.

Başvuru Tarihi ve Katılım Çağrısı

Araştırmaya katılım için son başvuru tarihinin 2 Eylül 2024 olduğunu duyuran Kütükcü, 81 ildeki tüm OSB sanayicilerini bu tarihe kadar araştırmaya katılmaya davet etti. Başvurular, https://osbyildizlari.osbuk.org/ adresinden yapılabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.