Organlarıyla 5 kişiye umut oldu

Organlarıyla 5 kişiye umut oldu

BURSA (AA) - Bursa'da beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden 60 yaşındaki bir kişinin bağışlanan organları, 5 kişiye umut oldu. Bursa Kamu Hastaneleri...

BURSA (AA) - Bursa'da beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden 60 yaşındaki bir kişinin bağışlanan organları, 5 kişiye umut oldu.

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamaya göre, 10 gün önce beyin kanaması teşhisiyle Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilen erkek M.T'nin yapılan tüm tıbbı müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşti.

Organ nakil koordinatörlerinin aile ile görüşmelerinin ardından M.T'nin organları bağışlandı.

Hastanenin organ nakli koordinatörü Dr. Yavuz Selim Çınar, organ bağışı hakkında aileye bilgi verdiklerini belirterek, şunları ifade etti:

"Üstün davranışlarından dolayı aileye şükranlarımızı sunuyor, merhuma da Allah'tan rahmet diliyorum. Hastanede gerçekleştirilen başarılı operasyonla hastanın bir böbreği ve karaciğeri alınarak, Bursa'da özel bir hastanede organ bekleyenlere, diğer böbreği Çanakkale'de bir hastamıza umut oldu. Kornealar ise Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanemizde kaldı."

AA

Kaynak:Haber Kaynağı