Oflaz gençlere projelerini anlattı

Oflaz gençlere projelerini anlattı

Cumhur İttifakı Çumra Belediye Başkan Adayı Halit Oflaz Çumra’da eğitim gören gençler ile bir araya geldi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen etkinlikte Cumhur İttifakı’nın Çumra Belediye Başkan Adayı AK Partili Halit Oflaz Çumra’da eğitim gören gençler ile buluştu. Sultan Abdülhamid Bilgehanesi’nde gençlerin ihtiyaçlarına ve isteklerine yönelik bir söyleşi gerçekleştiren Oflaz kendini tanıtarak gençler hakkındaki projeleri ile ilgilide bilgi verdi. Sohbet havasında gerçekleşen söyleşide Çumra’da eğitim ve sosyal imkânların gelişimi noktasında ilçenin eğitimli gençleri ile işbirliği içerisinde olacaklarını dile getiren Oflaz; “Sizleri sokağın ve sosyal medyanın, vahşiliği ile yalnız bırakmamak için şükürler olsun ki Çumra’da Sultan Abdülhamid Han Bilgehanesi gibi alanlarımız ve Türkiye Gençlik Vakfı bünyesindeki abileriniz var. Büyükşehir Belediyemizin Gençlik Merkezleri, TÜGVA ve Bilgehane gibi faktörler manevi değerlerimizi korumaya çalışıyor Sizlerin emrinde yöneticiliğe talip olan abiniz olarak bu gibi müesseselerin varlığını arttırıp sizlerin yanında olacağız” diye konuştu.

“BENİ OKUL ÇIKIŞLARINDA GÖRECEKSİNİZ”

Çumra’nın geleceği için gençlere yönelik projelerinin olduğunu belirten Cumhur İttifakı Çumra Belediye Başkan Adayı Halit Oflaz, “Gençler için düşündüğümüz projeler arasında en başta var olan ve gelecekte Çumra’da eğitim anlamında önemli katkılarının olacağını düşündüğümüz Bilgehane’yi devam ettirmek ve gerekli desteği vererek işleyebilirliğini daha etkin hale getirmek. Lise düzeyinde ve daha alt guruplarda eğitim gören gençlerimiz için belirli dönemlerde kültür gezilerimiz olacak. Gençlerimiz ile bir araya gelmişken Çatalhöyük’e de değinmemek olmaz. Çumra’nın kültür mirası olan Çatalhöyük’e bir müze yapacağız. Bu müzenin inşasını tamamladıktan sonra Kibela’yı Çatalhöyük’e getirmek istiyoruz. Dolayısıyla Çatalhöyük’e bu değeri kazandırmakla Çumra’yı turizm bölgesi ilan ettirmek istiyoruz. Turizm bölgesi olan Çumra’mızda gençlerimiz Çatalhöyük’le ilgili daha fazla bilgi edinmekle beraber gelecekte Çumra’nın gelişiminde bir elçi vazifesi görecek. Çumra’mıza kazandıracağımız gençlik merkezinin ruhuna uygun eğitimler vereceğiz. Gençler için atlı binicilik kursları açmayı düşünüyoruz. İlk okul çağındaki çocuklarımız için spor anlamında Konya bölgesinde ilk kez yağlı güreş organizasyonları düzenleyip Çumra’da ata sporumuzu yaşatacağız. Gençlere en büyük vaadim 5 yıl boyunca sizlerle birlikte olacağım ve okul çıkışlarında beni göreceksiniz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.