NEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınavı kayıtları için son bir gün

NEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınavı kayıtları için son bir gün

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) 2019-2020 eğitim- öğretim yılı özel yetenek sınavı başvuruları devam ediyor. Adaylar için ön kayıt süreci 2 Ağustos Cuma günü sona erecek.

 

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) 2019-2020 eğitim – öğretim yılı özel yetenek sınavı başvuruları devam ediyor. Adaylar için ön kayıt süreci 2 Ağustos Cuma günü sona erecek.

NEÜ GSF bu yıl özel yetenek sınavı ile 4 bölüme öğrenci alacak. Geleneksel Türk Sanatları bölümüne 23, Grafik bölümüne 35, Resim bölümüne 37, Seramik bölümüne ise 20 öğrenci alımı gerçekleştirilecek. 2 Ağustos Cuma gününe kadar ön kayıt yaptıran öğrenciler için 6 Ağustos 2019 Salı günü 1. Aşama Baraj Sınavı; 8 Ağustos Perşembe günü ise 2. Aşama Branş Yerleştirme Sınavı gerçekleştirilecek. NEÜ GSF yeni bir fakülte olmasına rağmen gerek Konya’nın sanat alanına sağladığı katkılarla gerekse öğrencilerinin ulusal ve uluslararası yarışmalarda aldığı derecelerle kısa sürede adayların yoğunlukla yerleşmek istediği bir fakülte konumuna geldi. Öğrenci almaya başladığı ilk yıldan itibaren ilan edilen kontenjanlardan kat be kat fazla öğrencinin başvurduğu NEÜ GSF bu yıl da aynı ilgiyi görüyor. Başvurular ve sınavlarla ilgili detaylı bilgiyi Güzel Sanatlar Fakültesinin web sayfasındaki (www.erbakan.edu.tr/guzelsanatlar) duyurular bölümünden takip edilebilecek.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.