Necmettin Erbakan Üniversitesi'nden darp açıklaması: Sessiz kalmayacağız

Necmettin Erbakan Üniversitesi'nden darp açıklaması: Sessiz kalmayacağız

Üniversitenin Ortopedi Polikliniğinde görevli bir doktor, hasta yakını tarafından saldırıya uğradı. Necmettin Erbakan Üniversitesi, yaşanan olayı şiddetle kınayarak sağlık çalışanlarına destek mesajı verdi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görev yapan bir doktor, Ortopedi Polikliniği'nde hasta yakını tarafından darp edildi. Yaşanan olayın ardından üniversite yönetimi resmi bir açıklama yaparak doktora geçmiş olsun dileklerini iletti ve saldırıyı şiddetle kınadı.

Üniversitenin yayınladığı açıklamada "Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi Polikliniği'nde görev yapan doktorumuzun bir hasta yakını tarafından darp edildiği haberini üzülerek aldık. Saldırıya maruz kalan meslektaşımıza Üniversitemiz ve bütün sağlık çalışanları adına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğu vurgulanarak, "Gecesini gündüzüne katarak fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet, hakaret içerikli tavır, davranış ve tutumlar karşısında sessiz kalmayacağız" denildi.

Olayın ciddiyetini vurgulayan üniversite yönetimi, saldırıyı gerçekleştiren şahısla ilgili adli soruşturmanın başlatıldığını belirtti.

failler.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.