Müzisyen Onur Şener cinayeti davasında karar

Müzisyen Onur Şener cinayeti davasında karar

Ankara'da meydana gelen eğlence mekanı kavgasında müzisyen hayatını kaybetti. Mahkeme, İlker Karakaş'a kasten öldürme suçundan 25 yıl, Ali Gündüz'e ise haksız tahrik altında kasten yaralama sonucu ölüme neden olma suçundan 12 yıl hapis cezası verdi.

Ankara'nın Çankaya ilçesinde, 2 Ekim 2022 tarihinde meydana gelen olayda, İlker Karakaş, Ali Gündüz, Semih Soyalp, Jale Erberk ve Gözde Gündüz, Çayyolu Mutlukent Mahallesi'ndeki bir eğlence mekanında bir araya geldi. Müzik programı sona erdikten sonra yaşanan tartışma, trajik bir sonuca yol açtı.

Mahkemeye çıkarılan tutuklu sanıklar İlker Karakaş ve Ali Gündüz ile tutuksuz sanıklar Semih Soyalp, Gözde Gündüz ve Jale Erberk, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi'nde karar aşamasındaki duruşmaya katıldı. Mahkeme Başkanı, duruşmanın karar aşamasına geldiğini belirterek sanıklara söz verdi.

Sanık İlker Karakaş, mahkemenin adil bir karar vereceğine inandığını ifade etti. Diğer sanık Ali Gündüz ise takdirin mahkemede olduğunu belirterek beraatini talep etti. Tutuksuz sanıklar Semih Soyalp, Gözde Gündüz ve Jale Erberk de beraat talebinde bulundu.

Mahkeme, kararını açıklarken, yerel mahkemenin İlker Karakaş'a "kasten öldürme" suçundan verdiği 25 yıl hapis cezasını hukuka uygun buldu. Ancak, Ali Gündüz'e verilen aynı suçtan 25 yıl hapis cezasını kaldırdı. Mahkeme, Gündüz'ün haksız tahrik altında suç işlediğine hükmederek, onu "kasten yaralama sonucu ölüme neden olma" suçundan 12 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Tutuksuz sanık Semih Soyalp'in hükmü de kaldırıldı, ancak mahkeme, Soyalp'in maktul Onur Şener'e yönelik "kasten yaralama sonucu ölüme neden olma" suçunu işlediğine karar vererek, 10 yıl hapis cezasına hükmetti. Mahkeme, tutuksuz sanıklar Gözde Gündüz ve Jale Erbek'e verilen beraat kararlarını ise hukuka uygun buldu.

Olayın geçmişi, Ankara'nın Çankaya ilçesindeki bir eğlence mekanında çıkan kavganın müzik programının ardından ikinci kez alevlenmesiyle başladı. İlker Karakaş'ın müzisyen Onur Şener ile yaşadığı tartışma kavgaya dönüşerek Şener'in hayatına mal oldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.