Murat Kurum ilk o ismi görevden aldı

Murat Kurum ilk o ismi görevden aldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na yeniden atanan Murat Kurum, göreve başlar başlamaz Emlak Konut GYO Genel Müdürü Cengiz Erdem’i görevden aldı. Erdem, bu görevi Hakan Gedikli’den devralmıştı.

Geçtiğimiz hafta kabinede önemli değişiklikler yaşandı ve bazı bakanlar istifa etti, yerlerine yeni atamalar yapıldı. Bu değişikliklerden biri de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda gerçekleşti. Mehmet Özhaseki'nin istifasıyla boşalan bakanlık koltuğuna, 31 Mart seçimlerinde AK Parti'den İstanbul Belediye Başkanı adayı olarak yarışan Murat Kurum atandı.

Göreve Başlar Başlamaz İlk Değişiklik

Gerçek Gündem'in haberine göre, Murat Kurum, yeniden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koltuğuna oturur oturmaz önemli bir değişiklik yaptı. Kurum, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Cengiz Erdem’i görevden aldı. Erdem, geçtiğimiz yıl bu aylarda Hakan Gedikli’den görevi devralmıştı.

Yeni Dönemde Neler Bekleniyor?

Murat Kurum'un yeniden bakanlık görevine atanmasıyla birlikte, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda yeni bir dönem başlıyor. Kurum'un yapacağı diğer atamalar ve politikalar merakla bekleniyor. Bu değişikliklerin, bakanlığın stratejik hedeflerine nasıl yansıyacağı ise önümüzdeki günlerde daha net görülecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.